Yeni Yılda Ekmeklerin Gramajı Artacak

Ekmek üretimleri konusunda gündeme gelen açıklamalar, bundan böyle ekmeklerin 200 gram olarak üretileceğini ortaya koydu.

Yeni Yılda Ekmeklerin Gramajı Artacak
Yeni Yılda Ekmeklerin Gramajı Artacak Orkun
Bu içerik 586 kez okundu.

Mevcut sistemdeki ekmek üretimleri kapsamında değişiklik yapılacağı kapsamında açıklama yayımlayan Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası yetkilileri, kararın alınmasında fırıncıların yaşadığı sorunların dikkate alındığını ve bu doğrultuda kararların alındığını belirtti.

Sendika tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde ekmek üretimleri konusunun masaya yatırıldığı ifade edilirken gramaj konusunun üzerinde durulduğu belirtildi. Mevcut düzende ekmek üretimlerinde gramaj sınırlarının 250 gram olarak uygulandığı belirtilen açıklamada, alt sınır da dahil olmak üzere 50 gram artış uygulanacağı ifade edildi.

Sendika Genel Sekreteri Cihan Kolivar tarafından yapılan açıklamalarda Bakanlık tarafından yapılacak olan değişiklikler ile birlikte israf konusunda çeşitli ziyanları önlemek için gramaj ayarlarında değişiklik yapıldığı ifade edildi. Söz konusu değişikliklerin uygulanma tarihi hakkında da bilgi veren Kolivar, gelecek senenin başına bu uygulamanın yetiştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek satışlar ile ilgili de bilgi verdi.

Fırınlarda satılacak olan ekmeklerin gramaj olarak alt sınırlarının 200 gramaj olacağı belirtilirken, her 50 gram artışta bir ekmek üretileceğini de ifade ederek, satışların halkın tercihlerine bırakılacağı belirtildi. Yapılacak olan yeni değişiklikler ile birlikte büyük ve küçük ailelerde oluşan ekmek istafının da bu şekilde önüne geçilebileceği belirtilirken yapılan değişikliklerin fiyat değişikliği konusunda bir hamle olduğu algısının yanlış olduğunu sözlerine ekledi. Çalışmalardaki temel amacın israfı önlemek olduğunu belirten yetkili, fiyatların yakın zamanda belirleneceğini de hatırlattı.

ekmek gramaj ayarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu