Rahibeye tecavüz eden kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Hindistan’da geçtiğimiz yıllarda bir rahibeye tecavüz eden Bangladeş vatandaşı zanlı müebbet hapisle cezalandırıldı.

Rahibeye tecavüz eden kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı
Rahibeye tecavüz eden kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı Kerem Çelik
Bu içerik 417 kez okundu.

Hindistan’da 2015 yılının Mart ayında yaşlı bir rahibeye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan Nazrul İslam adlı Bangladeş vatandaşının, Kalküta kentindeki mahkemede yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti Nazrul'u ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, mahkeme heyeti Nasrul İslam'ı, tecavüz ve cinayet girişiminden suçlu buldu. Olaya dahil olan diğer 5 erkek şüpheli ise, Batı Bengal eyaletindeki Ranaghat’ta yaşanan saldırıdaki soygundan 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti 1 şüpheliye de suçlulara yardım ve yataklık ettiği için yedi yıl hapis cezası verdi. 71 yaşında olduğu belirtilen rahibe, saldırgan grubun kaldığı manastırı yağmalamasının ardından saldırıya uğramıştı. Saldırganların manastırdan nakit para ve diğer bazı eşyaları da çalması ülke genelinde büyük yankı uyandırmış ve kitlesel protesto eylemleri gerçekleştirilmişti.

Kimlik bilgileri gizli tutulan rahibe, saldırı sırasında aldığı yaralar nedeniyle ameliyat edilmiş ve Batı Bengal dışına götürülmüştü.

Ülke çapında, son yıllarda küçük Hristiyan azınlığında yer alan kişilere bir dizi saldırılar düzenlendi. Çirkin saldırılar çeşitli eylemlerle protesto edildi.

Ülkede başkent Delhi’de bir kızın 2012’de toplu tecavüze uğrayıp, vahşice katledilmesinin ardından cinsel şiddet yasalarını katılaştırıldı. 

Hindistan tecavüz rahibe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi