Dünyanın en hızlı yatı Marmaris'e demir attı

Değeri yaklaşık 80 milyon Euro olan, 1 haftalık kiralama bedeli 2 milyon 400 bin Türk Lirası olan ve 27 knot hıza ulaşabilen, dünyanın en en hızlı alüminyum yatı Silver Fast, Marmaris'teki gümrüklü limana demir attı.

Dünyanın en hızlı yatı Marmaris'e demir attı
Dünyanın en hızlı yatı Marmaris'e demir attı Kerem Çelik
Bu içerik 433 kez okundu.

İzmir Aliağa petrol ürünleri işleme tesisinden gelen 4 tankerden yaklaşık 3 saat boyunda 85 bin litre yakıt takviyesi yapılan ve yiyecek, içecek eksiği de tamamlanan Silver Fast'ın bu harcamalar karşılığında 230 bin TL ödendiği bildirildi.

Milyar dolarlara hükmeden kişilere hizmet sağlayan bir firmanın bünyesindeki 'Silver Fast' adlı alüminyum sürat yatı, Muğla'nın gözde turizm ilçelerinden Bodrum İlçesi'nde geçirdiği zamanın ardından açılarak dün akşam saat 22.00'de, yine Muğla'ya bağlı Marmaris İlçesi'nde bulunan gümrüklü küçük limana gelerek demir attı.

Öğle saatlerinde Aliağa petrol ürünleri işleme tesisinden gümrüklü limana gelen 4 tankerin geceyi limanda geçiren lüks yata 3 saat boyunca akaryakıt takviyesi yaptığı, bu sırada da yat personelinin temizlik ve bakım çalışmaları yaptığı gözlemlendi. Silver  Fast'ın 85 bin litre akaryakıt ile birlikte yiyecek ve içecek eksiğini giderdiği limanda 230 bin TL ödendiği kaydedildi.

Bir haftalık hizmet bedeli 2 milyon 400 bin TL'yi bulan Silver Fast'ın, temizlik ve bakım işleri tamamlandıktan sonra özel müşterilerini almak için Yunanistan'a geçeceği bildirildi. Kiralayan müşterilerin isteğine göre her türlü hizmete uygun hale getirilebilen Silver Fast'ta dikkat çeken konforların başında güzellik ve masaj odalarının bulunması. Lüks yat ayrıca, aynı anda 20 kişiyi ağırlayabilme özelliğine sahip.

Marmaris ekonomi haberleri Silver Fast
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi