İstanbul'da İcra Müdürlüğüne operasyon düzenledi: 13 gözaltı

İstanbul İstanbul Anadolu 13. İcra Müdürlüğü'ne polis ekipleri tarafından 2014-2015 yılları arasında gerçekleşen araç satış ihaleleriyle ilgili operasyon icra edildi. Operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul'da İcra Müdürlüğüne operasyon düzenledi: 13 gözaltı
İstanbul'da İcra Müdürlüğüne operasyon düzenledi: 13 gözaltı Kerem Çelik
Bu içerik 743 kez okundu.

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele polisleri, edindikleri bir istihbarat üzerineİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı eşgüdümünde, 13'üncü İcra Müdürlüğü tarafından 2014-2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen araç satış ihaleleri ile ilgili tetkikte bulundu.

Operasyon kapsamında, bahsi geçen tarihlert icra yoluyla alınarak ihaleye çıkarılan araçların satışında usulsüzlük olduğu bilgisine ulaşıldı. İhaleye çıkarılan araçların irtişa karşılığı usullere uygun olmadan satıldığı, ardındanda listeye dahil edilerek ihale duyurusu gerçekleştirildiği, ihaleye katılmak isteyenlere de araçların satıldığının bildirildiği saptandı.

İcra Müdürlüğündeki tetkiklerin ardından ihaleye şartlarını bozan ve suç çetesi oluşturdukları tespit edilen 18 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatan ekipler, aralarında 13'üncü İcra Müdürü'nün bulunduğu adreslere operasyon düzenledi.

Eşzamanlı icra edilen operasyonlarda, oto galerici ve oto parkçıların oluşturduğu 8 kişilik grup ile birlikte irtişa karşılığı ihale yasasına ihlal ederek araçları satın aldıkları İstanbul Anadolu 13. İcra Müdürü ve 3 yardımcısının da içlerinde yer aldığı 6 icra personeli gözaltına alındı.

"İhaleye fesat karıştırma" "rüşvet" "görevi kötüye kullanma" gibi ithamlarla mesai sırasında görevli oldukları İcra dairesinde gözaltına alınan icra müdürü, 3 müdür yardımcısı ve 3 icra memurunun da içlerinde yer aldığı 14 isim Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek ifadeleri alınmaya başlandı. Adreslerinde ulaşılamayan 4 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

İstanbul icra müdürlüğü ihale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu