Tahkim, Sofiane Feghouli'nin 3 maçlık cezası onadı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın Cezayirli yıldızı Sofiane Feghouli'ye PFDK'nın verdiği 3 maçlık cezayı onadı.

Tahkim, Sofiane Feghouli'nin 3 maçlık cezası onadı
Tahkim, Sofiane Feghouli'nin 3 maçlık cezası onadı Kerem Çelik
Bu içerik 443 kez okundu.

Süper Lig'in 10. haftasında Medical Part Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Galatasaray derbi karşılaşmasının 45. dakikasında bordo-mavili futbolcu Olcay Şahan ile girdiği münakaşa sonrası maçın hakemi Halis Özkahya tarafından Olcay ile birlikte kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen ve TFF Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen Sofiane Feghouli 3 maç men cezasına çarptırılmıştı.

Galatasaray yönetimi, Feghouli'nin Olcay Şahan'a göre yaptığı hareketin hem tahrik içermesi hem de daha hafif olması nedeniyle 3 maç cezasını fazla bularak, Tahkim Kurulu'na cezanın indirilmesi için başvuruda bulunmuştu.

Sarı-kırmızılı kulübün başvurusunu inceleyen Kurul, PFDK'nın Feghouli için verdiği 3 maçlık cezayı onadı.

TFF'den konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Galatasaray Sportif Sınai ve Tic. Yat. A.Ş.'nin, kulüp futbolcusu Sofiane Feghouli hakkındaki PFDK'nın 02.11.2017 tarih ve E.2017-2018/293 - K.2017-2018/349 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Duruşma isteminin reddine,

- Futbolcu Sofiane Feghouli'nin, rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

- Erteleme isteminin reddine, oybirliği ile karar verilmiştir."

Türkiye Futbol Federasyonu Sofiane Feghouli Galatasaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi