Osman Baydemir hakkında "yakalama" kararı

Halkların Demokrat Partisi (HDP) Sözcüsü Osman Baydemir hakkında Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

Osman Baydemir hakkında
Osman Baydemir hakkında Kerem Çelik
Bu içerik 361 kez okundu.

"Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılanan HDP Sözcüsü Baydemir hakkında Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, ifadesi alınması için "yakalama kararı" çıkarıldı.

HDP'nin Şanlıurfa Milletvekili olan ve aynı zamanda partinin sözcülük görevini üstlenen Baydemir hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" iddiasıyla yargılandığı davada ifadesinin vermesi için "yakalama kararı" çıkarıldı. Şanlıurfa 5. Ağır Ceza  Mahkemesinde görülen Baydemir'in yargılandığı ve katılmadığı davanın duruşmasına, Baydemir'in avukatları Sevda Çelik Özbingöl ile Emrah Şeyhanlıoğlu katıldı.

BAYDEMİR KATILMADIĞI İÇİN HAKİM DURUŞMAYI İLETİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Sanığın avukatlarından Çelik Özbingöl, müvekkili Baydemir'in milletvekili ve halkı temsil ettiğini hatırlatarak yasama dokunulmazlığının bulunduğunu belirtip ve tebligatla mahkemeye yeniden çağrılmasını istedi. Baydemir'in avukatlarını dinleyen duruşma başkanı hakim, duruşmalara gelmeyen Osman Baydemir hakkında ifadesinin  alınmasına için "yakalama" kararı vererek duruşmayı ileri bir tarihe attı.

NEVRUZ KUTLAMALARI SONRASI HAKKINDA 5 YIL HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILMIŞTI

HDP'nin önemli isimlerinden birisi olan Baydemir hakkında, 2016 yılında Şanlıurfa Valiliği tarafından yasaklanmasına rağmen Birecik ilçesinde  düzenlenen Nevruz etkinliğinde "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava başlatılmıştı.

Osman Baydemir Halkların Demokrat Partisi hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor