THY'den Tarihi Kar

THY ( Türk Hava Yolları ) , 940 milyon dolarlık karla, 2017'de seyahat tarihinin en iyi 3. çeyrek karını kazanmayı başardı.

THY'den Tarihi Kar
THY'den Tarihi Kar Akay
Bu içerik 338 kez okundu.

THY'den gelen açıklamalara göre, 2017 yılının 3. çeyreğinde uyguladığı disiplinli ve uyumlu kuralları sayesinde toplam 940 milyon dolara ulaşan bir kar sağladığını bildirdi. Bu sonuçla uçuş tarihinde en iyi verimini elde etti.

THY'nin hem yolcu hem kargo gelirleri bulunuyor. Geçen yıla göre büyük bir çıkış yakalayan Türk Hava Yolları, %24 artışla toplam karı 3.7 milyar dolar oldu. THY son dokuz ayda %9'luk bir kar sağlamayı başardı.

Yolcu Kapasitesi En Yüksek Olan THY

THY 2017 yılında yolcu doluluk oranı %80 seviyesine ulaşarak, diğer firmalara göre en yüksek miktarı sağladı. Ayrıba bu Eylülde elde ettiği doluluk oranı son yılların en yükseği oldu. THY 2017'nin 3. çeyreğinde taşıdığı yolcu sayısı 21 milyon oldu. Dokuz aylık bazda ise 50 milyon'a yakın yolcu THY'i tercih etti.

Bu Başarıdan Dolayı M.İlker Aycı Ne Dedi?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı şöyle dedi: "2017 yılının üçüncü çeyreğinde elde ettiğimiz karlılık, ortaklığımızın güçlü nakit üretme potansiyelini net bir şekilde ortaya koymuştur. Türkiye'nin en değerli markası ve en büyük hizmet ihracatçısı olan THY, yükselişini sürdürme ve İstanbul'u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek." 

THY Türk Hava Yolları M.İlker Aycı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi