Kolombiya'da 360 milyon dolar değerinde 12 ton kokain yakalandı

Kolombiya polisi uyuşturucu tacirlerine yönelik icra ettiği operasyonda piyasa değeri 360 milyon dolar olan 12 ton kokain ele geçirdi. Bu şu ana kadar ülkede yakalanan en yüksek uyuşturucu miktarı olarak kayıtlara geçti.

Kolombiya'da 360 milyon dolar değerinde 12 ton kokain yakalandı
Kolombiya'da 360 milyon dolar değerinde 12 ton kokain yakalandı Kerem Çelik
Bu içerik 471 kez okundu.

Kolombiya hükümeti, polis departmanın titizlikle yürüttüğü çalışmalar kapsamında ülke tarihinin en büyük uyuşturucu baskını yapıldığını ve 360 milyon dolar değerindeki 12 ton kokain maddesi ele geçirildiğini açıkladı.

Açıklamada, kokainin Kolombiya'nın kuzeyinde, Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) uyuşturucu kaçakçılığı gerçekleştirilen istikametlerin çevresinde bulunan 4 muz yetiştirme alanında ele geçirildiği kaydedildi.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bununun tek bir polis operasyonunda ele geçirilen en büyük uyuşturucu miktarı olduğunu dile getirdi. Bu operasyon güçlü Körfez Klanına karşı girişilen mücadelenin bir parça olarak değerlendiriliyor.

Kolombiya polisi, 12 ton kokainin ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren en tehlikeli suç örgütü Körfez Klanı'nın 'Otoniel' olarak da bilinen lideri Dairo Usuga'nın olduğunu kaydetti.

Polis departmanı uzun zamandır, Körfez Klanı'nın lideri Otoniel'i yakalamak için uğraşıyordu.

Açıklamada ayrıca, 4 kişinin de gözaltına alındığını bilgisi aktarıldı. Uyuşturucu tacirlerine karşı amansız bir mücadele başlatan polis ekipleri son iki ayda Atioquiada 20 ton kokain ele geçirdi.

Kolombiya kokain Dairo Usuga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu