Elon Musk Türkiye'de

Space x şirketinin kurucusu Elon Musk, Global SatShow etkinliklerine katılmak için Türkiye'ye geldi. Elon Musk Cumhurbaşkanı Erdoğan ile saat üçte görüştü.

Elon Musk Türkiye'de
Elon Musk Türkiye'de Akay
Bu içerik 1715 kez okundu.
Elon Musk'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin sebebinin elektrikli otomobil ile ilgili olduğu tahmin ediliyor. Bilindiği gibi Elon Musk 2003'te elektrikli otomobil şirketi Tesla'yı kurmuştu. Daha sonra Global SatShow etkinliklerinde hazır bulunacak.
 
Güney Afrika asıllı olan ABD uzay teknolojileri üreticisi Elon Musk, Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak doğmuştur. Bugüne kadar iki evlilik yapan Elon Musk, bu evliliklerinden 6 çocuğu vardır.
 
Elon Musk Bu Başarıyı Nasıl Elde Etti?
 
Elon Musk 12 yaşındayken kendi çabasıyla yazılım programlayıp kodlamayı başardı ve  Blastar isimli oyunu icat etti. Bu oyunu o zamanın parasıyla beşyüz dolara satarak ilk kazancını elde etti.  
Kingston Ontario’daki Queen’s University’de 1992'de iki yıl eğitim gördükten sonra ABD'nin University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı.
 
Okulu bitirdikten sonra kardeşi Kimbal Musk ile 1999 da, bir çevrimiçi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesini kurdu. Bu girişimin ardından 307 milyon dolara Alta Vista'ya sattı. Daha sonra çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan X.com’u ortak olarak kurdu ve bunu'da 2002'de bir buçuk milyar dolara eBay'e sattı.
Elon Musk'u şöhret yapan esas girişim SpaceX oldu. Uzay araştırmalarıyla önemli gelişmeler yaratan şirket 2002 yılında kuruldu. SpaceX'in önemli bir başarısı da ISS'ye bir araç gönderen ilk şirket olmasıdır.
Elon Musk Spacex Global SatShow
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu