TSK, Anıtkabir'den yayın izni verildiğini duyurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında, Ulu Önder'in naaşının bulunduğu Anıtkabir'den yayın yapma talebinde bulunan televizyon kanallarına izin verildiğini açıkladı.

TSK, Anıtkabir'den yayın izni verildiğini duyurdu
TSK, Anıtkabir'den yayın izni verildiğini duyurdu Kerem Çelik
Bu içerik 620 kez okundu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım'da organize edilecek olan Ulu Önder'i anma törenleri çerçevesinde, Anıtkabir'den yayın yapma isteğinde bulunan TV kanallarına izin verildiği aktarıldı.

Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı açıklamasında, bazı medya kuruluşlarının 10 Kasım'da hiçbir TV kanalına Anıtkabir'den yayın yapmasına, haber sunmasına ve halkla röportaj yapmasına izin verilmeyeceği yönündeki iddialarına yanıt verdi.

HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA İZİN VERİLMİŞTİR

Kamuoyunda yer alan iddiaların tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklandığının düşünüldüğü vurgulanan açıklamada, "Her yıl 10 Kasım tarihinde düzenlenen Ulu Önderimiz Atatürk'ü anma törenleri kapsamında yayın kuruluşlarının taleplerine istinaden Anıtkabir'de çekim yapma izni verilmektedir. Bu yıl da talepte bulunan televizyon kanallarına Genelkurmay Başkanlığınca yapılacak düzenlemeye istinaden yayın yapma izni verilmiştir. Resmi tören sonrasında ve akşam saatlerinde yapılması talep edilen çekim ve haberler ise halen değerlendirme aşamasındadır." denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK Anıtkabir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor