MHP'li vekilden yerli otomobil eleştirisi

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, tarım ve hayvancılıkla övünüyor olmamıza rağmen Türkiye'nin et ithalatı yaptığını hatırlatarak, bu dönemde yerli otomobil üretmenin anlamsız olduğu görüşünü savundu.

MHP'li vekilden yerli otomobil eleştirisi
MHP'li vekilden yerli otomobil eleştirisi Kerem Çelik
Bu içerik 571 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TOBB, yürüttükleri çalışmaların ardından uzun yıllardır hayali kurulan yerli otomobil projesi için gerekli alt yapıyı oluşturarak otomobili üretecek firmaları belirledi.

Erdoğan tarafın yerli otomobili üretecek firmalar tek tek açıklanırken, bu açıklamaların ardından, karalama kampanyaları gelmeye başladı. Başta dünya otomobil üretiminde önce olan ülkelerden Almanya karalama kampanyasu yaparken, yurt içinden de bazı CHP'li vekiller de yerli otomobil projesisini eleştirdi.

Yerli otomobil projesiyle ilgili her gün yeni bir tartışma konusu başlatılırken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Muharrem Varlı'dan kafaları karıştıran bir açıklama geldi.

ET ÜRETEMEZKEN, OTOMOBİL ÜRETMENİN NE ANLAMI VAR

Meclis Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunan Muharrem Varlı, "Şimdi, yerli otomobilden bahsediliyor, çok güzel.. Ama sen et ithal ederken yerli otomobil yapmanın hangi anlamı var ya?" dedi.

Muharrem Varlı mhp yerli otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor