Orjinal 2002 model Doğan'a 50 bin TL verdi

Elazığ'da TofAŞ'K tutkunu bir vatandaş, tüm parçaları orijinal olan ve 2002 yılında üretilen Doğan marka otomobili 50 Türk Lirası karşılığında satın aldı.

Orjinal 2002 model Doğan'a 50 bin TL verdi
Orjinal 2002 model Doğan'a 50 bin TL verdi Kerem Çelik
Bu içerik 1729 kez okundu.

Elazığ'a bağlı Maden ilçesinde ikamet eden İlker Çağıran, 2002 yılında üretilerek satılan ve o tarihten bu zamana kadar geçen zaman diliminde  lastiklerinin bile değişmeyen Doğan marka otomobilini satılığa çıkardı. İnternet üzerinden aracını satmak için ilan veren Çağıran, tüm parçaları orijinal aracı için 50 TL istedi. İlanı çok koymadan talipleri çıkan otomobil, kimlik bilgilerini belirtmek istemeyen Trabzonlu bir işadamı tarafından 50 bin TL'ye satın alındı.

Otomobili 2015 yılında satın aldığını kaydeden ve kapalı garajda muhafaza ettiğini belirten İlker Çağıran, aracıyla 28 kilometre yol yaptığını söyledi. Doğan marka otomobilinin lastikleri de dahil olmak üzere tüm parçalarının fabrika çıkışlı olduğuna vurgu yapan Çağıran, "Aracımız internette 1 milyona varan izlenim gördü. Aracımı, ismini vermek isteyemeyen Trabzonlu bir işadamına sattım. Kendisi 2 arkadaş gönderdi. Çekici vasıtasıyla aracımız Trabzon'a gidecek. İnşallah alan kişi, bizim gibi aracımızı muhafaza eder. Bu araç 15 yıl sonunda 9 binli kilometrede. Araca fabrikanın koymuş olduğu ilk motor yağını bile ben değiştirdim. Fabrikadan çıkan araçlar, 10 binde bir motor yağı değişir. Şu an aracın 20 bine kadar motor yağı değişmeyecek. Ancak alan kişi de kilometre yapmaması için aracı çekici ile Trabzon'a götürecek. Bunun sebebi de aracın 10 bin kilometreyi varmaması için. Şu anda araç 9 bin 131 kilometrededir" ifadelerini kullandı.

Trabzonlu işadamı adına aracı satın almak için kente gelen Ferdi Öztürk, şu ana kadar 28 kilometre yol yapan aracı çekici ile Trabzon'a götüreceğini belirterek, satışın her iki taraf için hayırlı olmasını istedi.

doğan tofaş elezığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor