Botoks Tedavisinde SGK Dönemi

Hiperhidroz (aşırı terleme) hastalığı için botoks tedavisi gören emekli öğretmen, parayı ödemeyen SGK'ye karşı açtığı davayı kazandı.

Botoks Tedavisinde SGK Dönemi
Botoks Tedavisinde SGK Dönemi Akay
Bu içerik 699 kez okundu.
75 yaşında olan emekli öğretmen İsmail Hatemoğlu aşırı terleme rahatsızlığından dolayı 2004'te botoks tedavisine başladı. Her yıl yapılması gerektiren botoks tedavi masrafını SGK sadece 2004 ve 2005'te ödeme yaptı. Bunun üzerine 2008'de açtığı davayı 9 yıl sonra kazandı.
 
Emekli öğretmen İsmail Hatemoğlu'nun avukatlık yapan kızı Gülçin Buluk'un açıklamalarına göre; babasının 2008'de başvuru yaptığını ve hekimler tarafından botoks uygulamasının zorunlu olduğunu belirtir heyet raporu olmasına rağmen, SGK tarafından ödeme yapılmadığını söyledi. Avukat Gülçin Buluk, SGK'ye başvuruda bulunarak, tedavi masraflarının ödenmesini talep ettiklerini, kurumundan ise "Botoksun hangi tanılarda ödeneceğini katalog olarak sayılı bir şekilde yayınladık. Sizin rahatsızlığınız bu tanılardan değil" şeklinde cevap geldiğini açıkladı. Bu cevaptan sonra Danıştay'a başvurduklarını söyleyen Gülçin Buluk, Danıştay'ın olumlu karar verdiğini ve hiperhidroz tedavisinde botoksunda SGK ödeme planına alınacağını açıkladı.
 
Danıştay'ın kararından sonra bu hastalığa yakalanan herkesin botoks masraflarını artık SGK karşılayacak. Bu sonuçla Avukat Buluk şöyle dedi: "Bu kazanım, sadece babamın kazanımı değil, ülke çapında bu hastalıktan mustarip kim varsa kurumdan ödemesini alabilecek" diye sözlerini bitirdi.
hiperhidroz botoks aşırı terleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor