Suudi Arabistanda Sular Durulmuyor

Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından başlatılan yolsuzluk mücadelesi, 11 prens ve 38 eski- yeni bakan ve yardımcılarının tutuklanmasıyla devam etmektedir. Prens bin Selman'ın hedefi yolsuzlukları bitirmek ve yönetimi gençleştirmek.

Suudi Arabistanda Sular Durulmuyor
Suudi Arabistanda Sular Durulmuyor Akay
Bu içerik 430 kez okundu.

Yolsuzlukla mücadelede,  ister prens olsun ister bakan olsun tutuklama ve yargılamada kimseye anlayış gösterilmeyecek. Prens Muhammed bin Selman'ın yönetimde daha çok radikal olmayan gençeleri görmek istemesi, nüfüsun çoğunluğu gençlerden olusan arabistanda büyük destek gördü. Burda 4 Kasımda alınan  kararlar etkili oldu.

4 Kasım kararlarının yayınlanmasından sonra bir çok prens ve  bakan görevden uzaklaştırıldı. Bu durumdan sonra toplam 11 prens ve 38 bakan ile bakan yardımcısı yolsuzluktan dolayı gözaltına alındığı açıklandı. Ayrıca bazı büyük şirketlerin patronları ve müdürleri de tutuklandı. Tedbir amacıyla bütün özel uçak seferleri durduruldu.
Prens bin Selman'ın mutedil ve diğer görüşlere açık İslam anlayışını benimsemesi  ve yeni bir Suudi Arabistan vizyonu yaratmak istemesi bütün bu gelişmeleri meydana getirdi.


Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ülke nüfusunun 70'i gençlerden oluşan toplumun önünü açarak ileri bir karar aldı. Kendisi'de genç olan bin Selmanın yaşı 32'dir.


Suudi Arabistan'ın genç nüfusu, önceki nesillere göre az dindar olanlardır. Ülke yönetiminde ve karar alımında etkili olmak isteyen 32 yaşındaki Muhammed bin Selman böyle genç bir nüfusa sahip. Bin Selmanın planında yaşlı yönetimi görevlerinden uzaklaştırıp, yerlerine kendi yaşına yakın bir yönetim getirmesi vardır. Yeni genç yönetiminle yolsuzluğun olmadığı ve her görüşe açık bir Suudi Arabistan meydana getirme hedefi var.

 

Suudi Arabistan Muhammed bin Selman yolsuzluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu