Dursun Özbek'ten yabancı sınırlamasıyla ilgili açıklama

Galatasaray ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, Süper Lig takımlarının sınırsız yabancı oyuncu oynatmasıyla ilgili başlayan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek'ten yabancı sınırlamasıyla ilgili açıklama
Dursun Özbek'ten yabancı sınırlamasıyla ilgili açıklama Kerem Çelik
Bu içerik 388 kez okundu.

Sarı-kırmızılı kulübün bu sezon kazandığı her maçın ardından gündeme gelen yabancı sınırlamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dursun Başkan, bu konuya netlik kazandırmak için önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği olarak bir toplantı yapacaklarını söyledi. Başkan Özbek, yabancı sınırlamasının Süper Lig ve alt ligleri de yakından ilgilendiren bir konu olduğunu kaydetti. 

1905 GSYİAD Derneği tarafından organize edilen 'sarı-kırmızı kareler' fotoğraf yarışmasına katılan ve etkinliğin ardından basın mensuplarına demeçler veren Dursun Özbek, gelecek hafta Kulüpler Birliği Vakfı olarak yabancı sınırlamasıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirecekleri belirtti.

TÜRK FUTBOLUNA FAYDASI DOKUNACAK MUTABAKATA VARACAĞIZ

Yabancı oyuncu kuralının Türk futbolunu doğrudan ilgilendiren bir konu olduğunu kaydeden Özbek, "Konuyla ilgili önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği olarak bir toplantı yapacağız. Bu yabancı sınırlaması konusu Süper Lig ve alt ligleri de yakından ilgilendiriyor. Bizim yapacağımız toplantının ardından federasyon başkanıyla da yapacağımız görüşmenin ardından Türk futbolunun faydasına bir mutabakata varacağız. Lucescu’nun açıklamasını ben de okudum ama böyle bir anlaşmamız yoktu federasyonla. Kulüpler Birliği’nin de böyle bir toplantı yapması lazım" dedi.

LUCESCU’NUN KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM

Milli Takım'ın başındaki Mircea Lucescu’nun konuyla ilgili açıklamaları hakkında da görüş bildiren Dursun Başkan, Rumen futbol adamının kendi fikrini açıkladığını belirteerek, bunların Lucescu’nun şahsi fikri olduğunu düşündüğünü, bu fikirlerin TFF'ye ait olması halinde kendilerine iletileceğini düşündüğünü söyledi. Dursun Özbek ayrıca, Lucescu’nun açıklamalarını kamuoyunun takdirine bıraktığını sözlerine ekledi.

Dursun Özbek Galatasaray Kulüpler Birliği Vakfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor