Boğaz'da etkili olan sis deniz trafiğini olumsuz etkiledi

İstanbul'da her geçen daha da yaklaşan kış mevsimi, henüz başlarında olmasına rağmen hayatı olumsuz etkilemeye başladı. İstanbul Boğazı ve çevresinde etkili olan sis deniz trafiğinde aksamalara yol açtı.

Boğaz'da etkili olan sis deniz trafiğini olumsuz etkiledi
Boğaz'da etkili olan sis deniz trafiğini olumsuz etkiledi Kerem Çelik
Bu içerik 457 kez okundu.

İstanbul'da bu sabah görülen sis olayı boğaz ve çevresinde görüş mesafesini neredeyse tamamen yok etti. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü sislerin arasında kayboldu. Hal böyle olunca deniz trafiği için peş peşe açıklamalar geldi. Açıklamalarda, bazı vapur seferleri ve boğazdan gemi geçişlerinin belirli saatler arasında yapılamayacağı duyuruldu.

BOĞAZDAN GEMİ GEÇİŞLERİ DURDURULDU

Yoğun sis olayının görülmesinin ardında bir açıklama yapan İstanbul Liman Başkanlığı, boğazdan dün gece saat 04.37'den itibaren gemi geçişlerinin çift yönlü olarak askıya alındığını belirtti.

Yerel Deniz Trafik Rehberi'nin 21. maddesine göre, boğazda fiziki imkanlar yetersiz olduğu için sadece genel anonslar geçiliyor.

İDO HIZLI FERİBOT SEFERLERİNİN BAZILARINI ASKIYA ALDI

Diğer taraftan, Şehir Hatları'ndan yapılan bilgilendirmelerde, sis nedeniyle İstanbul Boğazı'ndan ve Boğaz yönüne seferlerin yapılamadığı aktarıldı. Öte yandan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), yoğun sis nedeniyle bazı hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsleri seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. 

YENİKAPI-YALOVA ARASI SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Yenikapı-Yalova arasında karşılıklı olarak 09.45, 11.45 ve 13.45'de yapılması beklenen hızlı feribot seferlerinin gerçekleştirilmeyeceği kaydedildi.

İstanbul hava durumu sis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu