Trump Suudi Arabistan Hakkında Açıklama Yaptı

ABD Başkanı Donald Trump Suudi Arabistan’da 11 prens, bakan ve üst düzey devlet adamlarının gözaltına alınması ile ilgili ilk açıklamasını yaptı.

Trump Suudi Arabistan Hakkında Açıklama Yaptı
Trump Suudi Arabistan Hakkında Açıklama Yaptı Esrin
Bu içerik 1016 kez okundu.

Donald Trump Suudi Arabistan’da ki gözaltılar hakkında ilk açıklamalar hakkında yorum yaptı. Trump Kral Selman ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi için ‘Ne yaptıklarını biliyorlar’ yorumunda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump Suudi Arabistan’da 11 prens, bakan ve üst düzey devlet adamlarının gözaltına alınması ile ilgili ilk açıklamasını yaptı. Trump Kral Selman ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi destekleyen ifadeler kullandı. Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Trump "Kral Selman ve Suudi  Arabistan Veliaht Prensi tam olarak ne yaptıklarını biliyorlar." mesajını  paylaştı.

Trump bu mesajına ek olarak da "Şu kötü davrandıklarından bazıları yıllarca ülkelerini sağdılar." ifadesine yer verdi. Geçtiğimiz cumartesi günü Yolsuzlukla Mücadele Yüksek Komisyonu kuran Kral Selman bu komisyonun başına da oğlunu getirmişti. Veliaht prens ilk iş olarak prenslerin, üst düzey devlet adamlarının ve TV sahiplerinin gözaltına alınması emrini vermişti. Komisyonun gündeminin ana maddesi "kolera ile ilgili ve Cidde'deki atık suyu projesi usulsüzlüğü" ancak sadece bununla da bitmiyor. Daha pek çok konuda araştırma yapılıyor.

Yolsuzlukla Mücadele Yüksek Komisyonu tutuklama, mal varlığına el koyma ve diğer pek çok önemli karar için yetki sahibi. İlerleyen günlerde ne gibi kararlar çıkacak göreceğiz.

Donald Trump Suudi Arabistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor