Nissan Üretime Başlıyor

Üretim ile ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri Nissan da üretimin tekrardan başlayacağını duyurdu.

Nissan Üretime Başlıyor
Nissan Üretime Başlıyor Esrin
Bu içerik 568 kez okundu.

Dünyanın önde gelen araba markalarından olan Nissan üretime tekrardan başlama kararı aldı. Nissan araçlarını yetki verilmeyen kişilerin denetlediği ortaya çıkınca üretimi durdurma kararı almıştı.

Üretim ile ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri Nissan da üretimin tekrardan başlayacağını duyurdu. Hem de oldukça kısa bir süre içerisinde Nissan tekrardan araç üretimi startını verecek. Salı gününden itibaren tekrardan üretim süreci başlayacak. Şirket yetkilisi bir isim üretimin Fukuoka, Kanagawa ve Tochigi şehirlerindeki fabrikalarının üretime yeniden başlayacağını duyurdu.

Japonya Ulaştırma Bakanlığı denetim için bazı kurallar ortaya koydu. Bakanlık Nissan’ın Japonya’da satacağı araçların son kontrolünün sertifikalı denetmenler tarafından yapılmasını şart koştu. Yetki verilmeyen kişiler tarafından yapılan denetlemelerin ortaya çıkmasının ardından Nissan şok bir karar almış ve 1,2 milyon aracını geri çağırmıştı.

Nissan yurt dışına araç satarsa Japonya Ulaştırma Bakanlığı denetim için koyduğu kurallar geçerli olmayacak. Sadece Japonya içerisine satılan araçlarda bu kural geçerli olacak. Nissan’ın ilerleyen dönemlerde araç üretiminde nasıl bir yol izleyeceği ise net değil.

Nissan yarından itibaren 3 fabrikasında araç üretime başlayacak. Nissan’ın dünya genelinde ne kadar araç satacağı ise merak konusu.

nissan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu