Teknoloji Devi Broadcom Qualcomm'a Talip Oldu

İleri bir teknolojiye sahip olan Broadcom, çip teknolojisini genişletecek bir hamle yaptı ve telefon çipi teknolojisinde dünya'da birinci olan Qualcomm'a talip olarak 130 milyar dolarlık bir teklif sundu.

Teknoloji Devi Broadcom Qualcomm'a Talip Oldu
Teknoloji Devi Broadcom Qualcomm'a Talip Oldu Akay
Bu içerik 921 kez okundu.

Qualcomm'un hissedarlar ve borçları için toplam 130 milyar dolar teklif yaptı. Hissedarların payı 105 milyar dolar, toplam borç ise 25 milyar dolar çivarında. Qualcomm'un kararı merak edilirken, satın alma gerçekleşirse Broadcom, İntel ve samsung'un ardından dünyanın 3. önemli çip üretim şirketi durumuna kavuşacak.

Bu sonuçla 350 milyar dolarlık bir hacme sahip olacak. Broadcom ve Qualcomm piyasa değeri ile 2015 satın aldığı EMC'yle beraber böyle yüksek bir potansiyele kavuşacak.


Satın Alma Sonucunda Net Kar:

Broadcom'un üretim alanı olan kablosuz ve bluetooth çip'in yanına, Qualcomm'un LTE ve 5G teknolojisini alarak, yılıık kazancına ayrıyetten 24 milyar dolar katmak istiyor.

Qualcomm Kararı Ne Olur?

Gelen söylentilere göre Qualcomm'un böyle bir teklife sıcak bakmadığı anlaşılıyor. Qualcomm'dan yapılan açıklamaya; göre hissedarların çıkarlarının daha önemli olduğu ve Broadcom'un kendi çıkarlarını gözettiğini ifade edildi. Bu durumda satış işleminin zor olduğu anlaşılıyor.

 

Broadcom Qualcomm çip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu