Facebook Sahte Profil Açıklaması Yaptı

Kopya ve sahte profil sayısını açıklayan facebook, hesapların %13’ünün sahte olduğunu belirtti.

Facebook Sahte Profil Açıklaması Yaptı
Facebook Sahte Profil Açıklaması Yaptı Esrin
Bu içerik 779 kez okundu.

Facebook yıllardır kopya ve sahte profillerle mücadele ediyor. Ancak bu konuda alınan önlemler son zamanlarda faydasız kalmış gibi görünüyor. Son açıklama ise kullanıcıları ürkütüyor.

Kopya ve sahte profil sayısını açıklayan facebook, hesapların %13’ünün sahte olduğunu belirtti. Farklı amaçlar için açılan ve genellikle dolandırıcılık, bilgi hırsızlığı gibi işler için kullanılan hesaplara karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Yaklaşık2 milyar kullanıcısı bulunan facebook, 270 milyon civarında sahte hesap olduğunu belirtti. Yeni geliştirilen bir algoritma sayesinde bu sahte profillerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Otomatik olarak tespit edilecek profiller kapatılarak bu tür sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte dolandırıcılık, kişisel bilgilerin her alanda rahatlıkla ulaşılabilir olması ile birlikte artmış durumda. Ufak bir bilgiyle bile hesabınızı çaldırabilir, telefon tacizine ve farklı konularda sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tanıdığınız kişiler dışında gelen talepleri emin olmadan kabul etmeyin. Doğum tarihiniz, memleketiniz, soyadınız gibi bilgilere kolayca ulaşan kötü amaçlı kişiler çeşitli yöntemlerle şifrenizi çözebilir. Şifre seçerken büyük ve küçük harf, rakam gibi çözülmesi ve tahmin edilmesi zor karakterler girin. Facebook profilinizde mümkün olduğunca az bilgi kullanın ve telefon numarasını açık şekilde paylaşmaktan kaçının. Şifrenizi otomatik girmek için tarayıcınıza kaydetmiş olabilirsiniz ancak bu durum, bazı sorunları da beraberinde getirebilir. 

Facebook Sahte Profil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor