Suudi Arabistan’da Kriz Büyümeye Devam Ediyor

Suudi Arabistan’da Kriz Büyümeye Devam Ediyor
Suudi Arabistan’da Kriz Büyümeye Devam Ediyor Esrin
Bu içerik 1283 kez okundu.

Suudi Arabistan’da siyasi kriz büyümeye devam ediyor. Son yılların en büyük siyasi çalkalanmasını yaşayan ülkede prensler, Bakanlar ve TV sahipleri gözaltında tutuluyor. Elde edilen bilgilere göre iktidarını sağlamlaştırmak isteyen 32 yaşında Veliaht prens bin Salman bu olayın arkasında yer alan isim olarak dikkat  çekiyor.

Gözaltına alınanlar arasında Prens El Velid bin Talal’da bulunuyor. Prens El Velid bin Talal Twitter’ın ikinci büyük hissedarı olarak dikkat çekiyor. Gözaltına alınanlar şuanda Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Ritz-Carlton Oteli’nde tutuluyor. Cidde’de güvenlik güçleri jetlerin havalanmasına izin vermiyor. Yüksek makamdaki kişilerin kaçma ihtimaline karşı sıkı bir güvenlik önlemi alınmış durumda.  Tüm olaylar 81 yaşındaki Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz, önceki gece Rüşvet ve Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu’nu oluşturmasıyla başladı. Komisyonun başına da oğlu Veliaht prens bin Salman getirildi.

Veliaht prens bin Salman ilk iş olarak hızlı bir şekilde prenslerin, Bakanların ve TV sahiplerinin gözaltına alınması emrini verdi. Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el Cadan gözaltılar ile ilgili açıklama yaptı. Rüşvet ve Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu’nun kurulma amacının ülkedeki yatırım ortamını korumak olduğunu dile getirdi. 

suudi arabistan Prens El Velid bin Talal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu