ABD Kuzey Kore’ye Kara Harekâtı Yapmayı Planlıyor

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kuzey Kore'deki nükleer silahlanmanın önünü kesmek için karadan harekât planını devreye sokmayı düşünüyor.

ABD Kuzey Kore’ye Kara Harekâtı Yapmayı Planlıyor
ABD Kuzey Kore’ye Kara Harekâtı Yapmayı Planlıyor Esrin
Bu içerik 433 kez okundu.

Kuzey Kore’de nükleer silahlanmanın önünü kesmek için uzun süredir uğraş veren ABD kanadından olası operasyon ile ilgili açıklama geldi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kuzey Kore'deki nükleer silahlanma programını tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kuzey Kore'deki nükleer silahlanmanın önünü kesmek için karadan harekât planını devreye sokmayı düşünüyor. ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tümgeneral Michael J. Dumont, Demokrat Partili Temsilciler Meclisi Üyesi Ted Lieu'nün Kuzey Kore ve olası savaş ile ilgili neler olabileceği yönünde sorulan sorulara bir mektup ile cevap verdi. Dumont mektupta ”Onları durdurmanın ve ne yaptıklarını anlamanın tek bir yolu var. Tamamen yok etmenin yolu karadan işgal” açıklamasını yaptı.

Mektupta Kuzey Kore’ye yapılacak kara harekâtına yönelik riskler olduğu ve Kuzey Kore’nin karşılık vereceğini ve sivil ölümlerinin olabileceği de aktarıldı. Bu mektup ABD Başkanı Trump’ın Asya turundaki ilk günlerinde yayınlandı.  Olası savaş durumunda milyonlarca insanın hayatını kaybetme durumu söz konusu olabilir. Kuzey Kore biyolojik ve kimyasal silahlar kullanabilir.

ABD daha az kayıp yaşamak istiyorsa topçu ateşiyle ya da hava saldırısı ile Kuzey Kore’ye müdahale etmeli.

ABD Kuzey Kore nükleer silah
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi