Sahte Whatsapp 1 Milyon Kez İndirildi

Google Play Store’da yer alan sahte Whatsapp 1 milyon kez indirildi. Uygulamanın kişisel bilgileri çalmadığı başka bir amaç için yüklendiği ortaya çıktı.

Sahte Whatsapp 1 Milyon Kez İndirildi
Sahte Whatsapp 1 Milyon Kez İndirildi Esrin
Bu içerik 674 kez okundu.

Whatsapp anlık mesajlaşma uygulamaları arasında zirvede yer alıyor. Dünya üzerinde milyarlarca insan bu uygulamayı kullanıyor. Herhangi bir ücreti olmaması ve sadece internet hizmeti ile kullanılıyor olması Whatsapp’ın bu derece popüler olmasını sağladı. Play marketlerde milyarı aşan indirmesi ile ne derece popüler bir uygulama olduğu bilinen Whatsapp’ın sahte modeli 1 milyon kez indirildi.

Google Play Store’da yer alan sahte Whatsapp 1 milyon kez indirildi. Uygulamanın kişisel bilgileri çalmadığı başka bir amaç için yüklendiği ortaya çıktı. Sahte girişimci bulduğu açık ile dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasının ismini kopyaladı ve sahte uygulamayı Play Store’a yükledi. Ayrıca Whatsapp Inc. Tarafından geliştirilmiş gibi gösterdi ve sahte uygulamaya çok daha gerçekçilik kattı. Uygulamayı yükleyen kişi reklamlar üzerinden para kazanmayı hedefledi. Ne kadar para kazandı? Ya da ne derece başarılı oldu bilinmez ama dikkatsiz 1 milyon kişi sahte Whatsapp uygulamasını indirdi.

Google sahte uygulamalara karşı bazı güvenlik önlemleri alıyor. Sahte girişimci de bu güvenlik önlemlerini bildiği için Whatsapp’ın kendi ismini kullandı ve bu denemesinde de başarılı oldu. 

Whatsapp sahte
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu