Binali Yıldırım, Libya'da kaçırılan 3 Türkler için devrede!

Libya'da silahlı bir grup tarafından kaçırılan 4 kişiden 3'ünün Türk olması nedeniyle harekete geçen Başbakan Binali Yıldırım, vatandaşların sağ salim kurtarılması için Libyalı yetkili Mustafa Al-Sarraj ile bir telefonla görüşmesi yaptı.

Binali Yıldırım, Libya'da kaçırılan 3 Türkler için devrede!
Binali Yıldırım, Libya'da kaçırılan 3 Türkler için devrede! Kerem Çelik
Bu içerik 456 kez okundu.

Başbakan Yıldırım, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Al-Sarraj ile iletişime geçerek, silah zoruyla Cuma günü kaçırılan  3 Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması yönde taleplerini iletti.

Başbakanlık Basın Merkezinden görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Yıldırım'ın, Al-Sarraj ile iletişime geçerek 3 Türk vatandaşının sağ salim kurtarılması konusunu ele aldığı aktarıldı. Al-Sarraj'a 3 Türk vatandaşının da zaman kaybedilmeden kurtarılması gerektiği yönde gerekli direktifleri verdiği aktarılan Yıldırım'ın, Libyalı yetkiliye bu konuda her türlü yardıma hazır olduklarını söylediği belirtildi.

Binali Yıldırım'ın Al-Sarraj'a telefonda Libya'nın bölünmüşlüğünün geride bırakılarak, kısa süre içerisinde istikrara kavuşması yönde tutumlarının olduğunu aktardığı kaydedildi. Açıklamada, Binali Yıldırım'ın Ankara yönetiminin bu konuda Birlemiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) açıklanan yeni yol haritasına destek verdiğini söylediği bilgisi de paylaşıldı.

LİBYA MAKAMLARI TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDİYOR

Açıklamada'da Al-Sarraj'ın Başbakan Yıldırım'a, Libya makamlarının, 3 Türk vatandaşının sağ sağlim kurtarılması için tüm imkanları seferber ettiğini söylediği kaydedildi.

Ayrıca, Sarraj'ın bir an önce Türk vatandaşlarının kurtarması yönde çalışmalarını sürdürdüklerini Yıldırım'a aktardığı ve gelişmeler hakkında bilgilendirdiği belirtildi.

Binali Yıldırım Fayez Mustafa Al-Sarraj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor