TSK, Kuzey Irak'a hava harekatı düzenledi

TSK, Kuzey Irak'ta yuvalanan bölücü terör örgütü PKK'nın kamplarına hava harekatı düzenleyerek, örgütü ağır darbe indirdi.

TSK, Kuzey Irak'a hava harekatı düzenledi
TSK, Kuzey Irak'a hava harekatı düzenledi Kerem Çelik
Bu içerik 496 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak bölgeleri Avaşin-Basyan ve Hakurk'ta yuvalanan PKK militanlarına yönelik icra ettiği hava harekatında, teröristler tarafından kullanıldığı saptanan barınak, silah mevzisi ve mühimmat depolarını kullanılamaz hale getirdi.

TSK bünyesindeki savaş jetleri, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinde bulunan ve PKK'lı teröristler tarafından hala aktif olarak kullanıldığı düşünülen barınak, silah mevzisi ve mühimmat depolarına hava harekatı düzenleyerek, PKK'ya ağır darbe indirdi.

Kuzey Irak'ta bulunan ve ülkeye sızmaya çalışan PKK militanları ve militanlar tarafından kullanılan hedeflerin imha edilmesine yönelik operasyonlar devam ediyor.

Operasyonlar kapsamında, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerindeki PKK kamplarına hava harekatı gerçekleştirildi.

Terör örgütü militanlarınca kullanıldığı saptanan barınaklar, silah mevzileri ve silah/mühimmat depolarının kullanılamaz hale getirildiği harekat sonrası savaş hetleri, güvenli biş şekilde üslerine döndü.

DİYARBAKIR'DA DA PKK'YA AĞIR DARBE İNDİRİLDİ

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 Kasım 2017 Perşembe günü başlatılan ve dün tamamlanan Şehit Jandarma Er Mustafa Nergis Operasyonu'nun da bölücü terör örgütü PKK militanları tarafından kullanılan 25 doğal mağara ve sığınak bulunurken, yapılan arama çalışmalarında 7 sığınakta 50 kilogram amonyum  nitrat, 58 fişek, 6 şarjör, 12 kütüklük,10 araç aküsü, 247 pil, 2 ışıldak, 4 sırt  çantası, 35 tüp, 2 dikiş makinesi, çok sayıda giysi ve gıda malzemesi ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi