Diyarbakır'da piyasa değeri 9 milyon TL olan esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da devam eden terör operasyonları kapsamında arama tarama çalışmalarına aralıksız devam eden güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'ya ait piyasa değeri 9 milyon TL olan 744 kilogram esrar ele geçirdi.

Diyarbakır'da piyasa değeri 9 milyon TL olan esrar ele geçirildi
Diyarbakır'da piyasa değeri 9 milyon TL olan esrar ele geçirildi Kerem Çelik
Bu içerik 354 kez okundu.

Lice ilçesinde PKK militanlarını ve bölücü terör örgütüne yardım edenleri etkisiz hale getirmek için start verilen operasyonlar kapsamında bulunan sığınaklarda çok sayıda silah ve mühimmata ulaşılırken, bir evde yapılan aramada ise piyasa değeri 9 milyon 768 bin lira tutarında 744 kilogram  esrar ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Lice ilçesinde 2 Kasım 2017 Perşembe günü başlatılan Şehit Jandarma Er Mustafa Nergis Operasyonu'nun 4 Kasım 2017 Cumartesi günü tamamlandığı aktarıldı.

2 gün aralıksız sürdürülen operasyonlar çerçevesinde, bölücü terör örgütü PKK militanlarının kullandığı doğal mağara ile 25 sığınak bulundu.

İlçe sınırları içerisinde bulunan Hedik köyü Silkito ve Körtan mezraları ile Bayırlı köyü Seyrek ve  sağlık mezraları mülki sınırları içerisindeki 7 sığınakta 50 kilogram amonyum  nitrat, 58 fişek, 6 şarjör, 12 kütüklük,10 araç aküsü, 247 pil, 2 ışıldak, 4 sırt  çantası, 35 tüp, 2 dikiş makinesi ile çok sayıda kıyafet ve yaşam malzemesi bulundu.

Lice ilçesinde sürdürülen narkoterör çalışmaları doğrultusunda ise Hedik Köyündeki bir ev ile evin sınırları içerisinde gerçekleştirilen arama çalışmalarında 6 bin kök kenevir ile piyasa değeri 9 milyon 768  bin lira olan 744 kilogram esrar ele geçirildi.

ŞIRNAKTA 9 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak'ın Bestler ve Dereler bölgelerinde güvenlik güçlerince icra edilen terör operasyonları kapsamında 9 terörist etkisiz hale getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Bestler Dereler Bölgesinde 04.11.2017 tarihinde başlayan Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay Operasyonu kapsamında 05.11.2017 tarihinde Uğur Tepe Bölgesinde tespit edilen 9 kişilik terörist grup, icra edilen yakın hava desteği ile etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar aralıksız olarak devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Diyarbakır lice ilçesi esrar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi