Marmaris’te 4.6 şiddetinde deprem

Türkiye'nin gözde turizm ilçelerinden birisi olan Marmaris'te dün gece 4.6 büyüklüğünde depremin meydana geldiği açıklandı.

Marmaris’te 4.6 şiddetinde deprem
Marmaris’te 4.6 şiddetinde deprem Kerem Çelik
Bu içerik 1000 kez okundu.

Muğla'ya bağlı olan Marmaris ilçesinde meydana gelen depremin şiddetini Kandilli Rasathanesi 4.6 şiddetinde olarak açıklarken, AFAD ise 4.3 olarak duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, dün gece saat 00.54’te merkez üssü Marmaris ilçesi olan Richter Ölçeği’ne göre 4.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Marmaris'te can ve mal kaybına yol açmadığı kaydedilen deprem yerin 48.22 kilometre derinliğinde gerçekleşti. 4.3 şiddetindeki depremin sıra çevre ilçeleri de salladığı aktarıldı.

Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü ilçeye bağlı Bayır Köyü ve şiddetini ise 4.6 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi, depremin yerin 77.1 kilometre  derinliğini gerçekleştiğini aktardı.

Bundan önceki bir büyük deprem ise yine Muğla'ya bağlı Bodrum ilçesinde 4.6 şiddetinde ölçülmüştü. Merkez üssü Ege Denizi olan deprem, harhangi bir can ya da mal kaybına yol açmamıştı.

AFAD tarafından Bodrum Akyarlar’ın 10 kilometre açığında meydana geldiğini belirtilen depremin, yerin 19 kilometre derinliğinde gerçekleştiği duyurulmuştu.

Marmaris muğla deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi