Şifa Deposu : Mavi Yumurta

Sakarya'da dünyada ilk mavi yumurta çiftliği kuruldu. sağlık açısından bir çok derde derman olan mavi yumurta, americauna türü tavuktan elde edilmektedir.

Şifa Deposu : Mavi Yumurta
Şifa Deposu : Mavi Yumurta Akay
Bu içerik 814 kez okundu.

Mavi Yumurta dünya'da seri üretimi yoktu. Köylülerden alınan mavi yumurta az olunca fiyatı pahalıydı. Sakarya’da açılışı yapılan dünyanın en büyük mavi yumurta çiftliği sayesinde herkes ucuz mavi yumurta yiyebilecek. Türkiye değişik yerlerinden safkan, “Americauna” cinsi tavuklar alınarak mavi yumurta üretimine başlanmış bulunulmaktadır. Açılışta Guinnes Türkiye temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural'da vardı.


Zamanla Fiyatı Düşebilir

Mavi Yumurta Çiftliğinin sahibi Mehmet Aydın, selenyum maddesinin çok yüksek olduğunu belirtiği mavi yumurtanın, “Bu kadar faydalı bir yumurtanın, herkes tarafından tüketilebilmesi için şu an piyasada en az 10 lira olan mavi yumurtanın fiyatını düşürmeye çalışıyoruz. Kendi şarküterilerimizde şimdilik 6 liraya satılan yumurtanın önümüzdeki dönemlerde 2 liraya satılmasını hedefliyoruz” diye açıkladı.

Mavi Yumurtanın Özellikleri:

Diğer yumurtaların aksine, besleyici değeri yüksek olan mavi yumurtanın içinde; yağ ve kolesterol oranı düşük ve içinde yüksek miktarda A,D,E ve B vitaminleri bulununmakta. Ayrıca demir yönünden zengin olup birçok hastalığa iyi gelmektedir. İnsan sağlığı için oldukça faydalı olan mavi yumurta, faydası Tarım Bakanlığı tarafından saptanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mavi yumurta sakarya yumurta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor