Whatsapp’ın Çökme Nedeni Belli Oldu

WhatsApp kullanan milyarlarca insan dün bir saat kadar herhangi bir şekilde mesaj yada dosya gönderemedi.

Whatsapp’ın Çökme Nedeni Belli Oldu
Whatsapp’ın Çökme Nedeni Belli Oldu Esrin
Bu içerik 872 kez okundu.

Dünyanın en popüler mesajlaşma aracı olan WhatsApp'a dün bir saat kadar erişilemedi.  Mesajların gönderilmemesi ve teslim edilememesi gibi sorunların yaşandığı WhatsApp’da ki sorunun nedeni belli oldu.

Dün yaşanan bu sorun sadece ülkemizde yaşanmamıştı. WhatsApp kullanan milyarlarca insan dün bir saat kadar herhangi bir şekilde mesaj yada dosya gönderemedi.  WhatsApp bu Global sorun ile ilgili kısa süre içerisinde bir açıklama yaptı. Whatsapp kullanan pek çok insan mesaj gönderememiş ve ciddi anlamda mağdur olmuştu.

WhatsApp'ın çökmesi ile beraber pek çok kişi bu konuyu sosyal medya üzerinde tartışmaya başladı.  Sosyal medyada açılan ‘WhatsApp Down’ etiketlerine binlerce yorum geldi ve kullanıcılar WhatsApp'a neler olduğunu birlikte tartışmaya başladı. İlerleyen saatlerde WhatsApp tarafından bir açıklama geldi ve olayın tamamen yazılımsal bir sorun olduğunu ve kısa süre içerisinde düzeleceği duyuruldu.

WhatsApp sözcüsü sorunun veri aksaklığından değil tamamen yazılımsal bir durumdan kaynaklandığını söyledi. 1 saatlik kesinti bile WhatsApp'ın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.  WhatsApp milyarı aşan indirme sayısı ve kullanıcısı ile şu anda anlık mesajlaşma ve diğer mesajlaşma yollarında bir numara olmuş durumda.

Whatsapp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu