Lübnan Hükümetinde Şok İstifa

Al Arabiya'nın canlı yayınında, İstifa ettiğini duyuran Lübnan başbakanı Habibi detaylı açıklamalarda bulundu.

Lübnan Hükümetinde Şok İstifa
Lübnan Hükümetinde Şok İstifa Esrin
Bu içerik 509 kez okundu.

Alınan son dakika bilgilerine göre Lübnan Başbakanı istifa etti.  istifa duyurusu canlı yayında yapıldı ve pek çok Ortadoğu televizyonu tarafından naklen yayınlandı.  Al Arabiya'nın canlı yayınında, İstifa ettiğini duyuran Lübnan başbakanı Habibi detaylı açıklamalarda bulundu.

Habibi yaptığı açıklamada şu anda Lübnan'ın İçerisinde bulunduğu durum babasının öldüğü zaman ki durum ile aynı olduğunu ve hatta daha kötüye gittiği yönünde Habibi bu kötü gidişata en büyük neden olarak Hizbullah ve İran'ı gösterdi. Habibi bu iki etmenin bölgeyi son derece istikrarsızlaştırdığını ve gelişimine engel olduğunu anlattı. Habibi “Lübnan Başbakanlığından ve Hükümetinden istifa ettiğimi canlı yayında ifade ediyorum” sözlerini saffetti.

“Ülke giderek daha da istikrarsız bir hal alıyor ve bu kötü durum ülkeyi her anlamda etkiliyor.  Lübnan oldukça büyük bir ilke ve hukuk ile yürütülüyor. Ordu tarafından korunan bir ülke artık iç ve dış baskılardan çok fazla yoruldum ve daha fazla Lübnan Başbakanlığını yapabilecek gücü kendimde görmüyorum. Benimle çalışan bugüne kadar bana yardım eden ve yanımda olan herkese minnettarım. “

Habibe'nin istifa açıklamasından sonra Lübnan Cumhurbaşkanlığından da resmi bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Mişel Avn Hariri'ye niçin istifa ettiğini yüz yüze görüşünce soracağını söyledi.

habibi istifa lübnan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu