Libya'da bir şantiyede çalışan Türk işçiler kaçırıldı

Libya'da inşası devam eden elektrik santralinde Türk firmanın bünyesinde çalışan 3 Türk vatandaşı silahlı bir grup tarafından kaçırıldı.

Libya'da bir şantiyede çalışan Türk işçiler kaçırıldı
Libya'da bir şantiyede çalışan Türk işçiler kaçırıldı Kerem Çelik
Bu içerik 546 kez okundu.

AFP'ye açıklamalarda bulunan Libyalı bir güvenlik yetkilisi, Cuma günü başkent Trablus'un güneyinde bulunan Ubari kentinde, yerel saat ile 11:30 sularında dört işçinin silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını belirtti.

ENKA YAPTIĞI AÇIKLAMAYLA KAÇIRILMA HABERİNİ DOĞRULADI

Elektrik santralinin inşaasında yüklenici firmalardan olan inşaat şirketi Enka'da konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama, Libya'da kaçırılan 4 işçiden 3'ünün Türk vatandaşı olduğunu belirtti. Enka, açıklamasında kaçırılan Türk vatandaşlarından 2'sinin geçici bir görev için Libya'da bulunduğunu aktardı.

TÜRK VATANDAŞLARI ŞANTİYE DIŞINDAYKEN KAÇIRILMIŞ

Açıklamada, "Bugün (3 Kasım 2017) öğle saatlerinde, Libya'da, 2'si geçici görevle ülkede bulunan personelimiz olmak üzere 3 vatandaşımız, şantiye dışında seyahat halindeyken kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmıştır. Şirketimiz, konuyu Türk ve Libya makamları ile temas halinde, yakından takip etmektedir" ifadelerine yer verildi.

DÖRDÜNCÜ KİŞİNİN ALMAN YA DA GÜNEY AFRİKALI OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Silahlı kişiler tarafından kaçırılan işçilerden 3'ünün Türk vatandaşı olduğu kesinleşirken, diğer işçinin uyruğu hakkında net bir bilgiye ulaşılamadı. AFP haber ajansı, Libyalı bir yetkilinin, kaçırılan 4. kişinin Alman olduğunu belirttiğini duyurdu. AFP'nin haberinin arkasından bir açıklama yapan Libyalı elektrik şirketi, kaçırılan 4. kişinin Alman değil, Güney Afrikalı olduğunu kaydetti.

Libya enka Trablus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor