CHP'li Haluk Pekşen yerli otomobili hedef aldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Haluk Pekşen, kişisel Twitter hesabından yerli otomobil projesiyle ilgili yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

CHP'li Haluk Pekşen yerli otomobili hedef aldı
CHP'li Haluk Pekşen yerli otomobili hedef aldı Kerem Çelik
Bu içerik 403 kez okundu.

Yaklaşık 50 yıl önce Cumhurbaşkanı Cemal GÜRSEL tarafından kaldırılan "Devrim" otomobil projesinin ardından yerli otomobil projesi için bir kez daha hamle yapan ve Avrupalı, Uzak Doğulu, ABD'li rakipleriyle yarışacak kapasitede bir otomobil üretmek için kolları sıvayan hükümetin bu projesine CHP Milletvekili Pekşen'den eleştiridi geldi. Pekşen, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, projenin başarısız olacağını iddia etti.

DÜNYA BU TEKNOLOJİLERİ ÇÖPE ATIYOR

CHP vekil, yerli otomobil projesinin, önde gelen otomobil firmalarıyla yarışamayacağını belirterek, elektrikli üretilmesi planlanan yerli otomobille ilgili Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Yerli otomobil benzili ya da dizel olacaksa sonu hüsran olacağın kesin. Dünya bu teknolojileri çöpe atıyor. 10 yıl sonra çöplükler doludur" dedi.

2021 YILINDA SATIŞA SUNULMASINI BEKLİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobili olmazsa olmaz olarak görmesi ve bu yönde çağrı yapmasının ardından start verilen çalışmalar doğrultusunda ilk adım atıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) eşgüdümünde yürüttülen çalışmada dün tarihi gün yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yerli ve Milli Otomobil İçin Ortak Girişim Grubu'nu oluşturan 5 firmayı açıkladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı açıklamada, "Beklentimiz, en geç 2019'da prototipin tamamlanması ve 2021'de satışa sunulmasıdır. En küçük bir gecikme istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Haluk Pekşen yerli otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu