Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile Antalya'da görüştü

Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile Antalya’da bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu görüşmenin ardından kişisel Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile Antalya'da görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile Antalya'da görüştü Kerem Çelik
Bu içerik 856 kez okundu.

Türkiye ile Almanya arasındaki gerilen ilişkileri yeniden normale döndürme çabası kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Alman mevkidaşı Antalya'da biraraya geldi. Görüşmeye ilişkin açıklamada bulunan Bakan Çavuşoğlu, "Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu : Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Antalya’da biraraya geldik. Ülkelerimiz arasındaki zorlu konuları ve beklentilerimizi konuştuk." ifadelerini kullandı.

Dün Antalya'da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinin (ALKÜ) Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi binasının açılı, eğitim Fakültesi binasının temelinin atımı ve 2017-2018 akademik yıl açılışı için düzenlenen toplu törene katılan Mevlüt Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada terörle mücadele konusu üzerinde durmuştu.

Sözlerine Şemdinli'de şehit düşen asker ve koruculara Allah'tan rahmet, kenderli aileleri ve Türk milletine baş sağlığı dileyerek başlayan Çavuşoğlu, teröristlerin taciz ateşi sonucunda şehit olan askerlerden Sercan Kara'nın Isparta'daki cenaze törenine katıldığını hatırlattı.

KÖKLERİNİ KAZIYANA KADAR HESAP SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bu durumu teröristlerin yanına bırakmayacaklarını veşehitlerin hesaplarını soracaklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor. Şehitlerimizin, yiğit kahraman arkadaşları anında o hainlerden hesabını sormuştur, soruyor. İçeride ve dışarıda kökünü kazıyınca kadar teröristlerden hesap sormaya devam edeceğiz." dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu Sigmar Gabriel Dışişleri Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi