TSK, Kandil'e hava harekatı düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak'ın Kandil, Sinath-Haftanin, Gara, Metina, Avaşin-Basyan, Zap ve Hakurk bölgelerinde bulunan bölücü terör örgütü PKK kamplarına bomba yağdırdı.

TSK, Kandil'e hava harekatı düzenledi
TSK, Kandil'e hava harekatı düzenledi Kerem Çelik
Bu içerik 208 kez okundu.

TSK, Irak'ın kuzeyinde yer alan ve Türkiye'ye sınır noktasında bulunan yerlerden Kandil, Sinath-Haftanin, Gara, Metina, Avaşin-Basyan, Zap ve Hakurk'ta PKK tarafından oluşturulan kamplara hava harekatı gerçekleştirerek çok sayıda bomba atışı yaptı. Havalanan jetlerin 36 hedefi vurduğu harekatta, PKK militanlarınca kullanılan barınak, silah mevzisi ve silah/mühimmat depoları kullanılamaz hale getirildi.

İMHA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Genelkurmay Başkanlığı'ndan hava harekatın ilişkin bilgilendirme amaçlı yapılan yazılı açıklamaya göre, Kuzey Irak'a yuvalanan hain terör örgütüne PKK'ya ait hedeflerin imha edilme çalışmaları sürüyor.

36 HEDEFE BOMBA YAĞDIRILDI

Bu doğrultuda, dün Kandil, Sinath-Haftanin, Gara, Metina, Avaşin-Basyan, Zap ve Hakurk bölgelerinde yer alan terör örgütü militanları tarafından kullanılan 36 hedefe bomba atışı yapıldı.

PKK BÜYÜK KAYIP YAŞADI

Hava harekatında, alçak terör örgütü PKK tarafından kullanıldığı saptanan barınak, silah mevzisi ve silah/mühimmat depoları kullanılamaz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri terör kandil pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun