ABD Uçakları Kuzey Kore Semalarında

Trump'ın Asya turnesine başlamasına kısa bir süre kala ABD savaş uçakları Kore semalarında uçmaya başladı. ABD uçaklarına Güney Kore uçakları da eşlik ediyor.

ABD Uçakları Kuzey Kore Semalarında
ABD Uçakları Kuzey Kore Semalarında Esrin
Bu içerik 469 kez okundu.

Bütün Dünya ABD lideri Trump’ın Asya turunu merakla bekliyordu. Ziyaretin bir gün öncesinde havalanan savaş uçakları tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı. ABD uçaklarına Güney Kore uçakları da eşlik ediyor. Savaş uçaklarının havalanması Kim tarafında büyük bir öfke yarattı ve ani bir açıklama geldi. 'Sürpriz bir nükleer saldırı tatbikatı' yapıldığını söylerken ABD nükleer savaş çıkarmak istiyor yorumlarını yaptı.

Pazar günü başlayacak olan Asya turunda Trump pek çok devlet adamı ile görüşecek. İlk durağı Japonya olacak. Trump Japonya’nın ardından Güney Kore’ye geçecek. Kuzey Kore  bu ziyaret esnasında bir füze denemesi yapabilir. Trump’ın Asya turnesi 14 Kasım’da bitecek. Çin, Vietnam ve Filipinler. Vietnam'daki APEC zirvesi de olacak. Trump ayrıca burada Rus lider Putin ile de bir görüşme gerçekleştirebilir.

Gerilimin tırmanması ve karşılıklı açıklamaların gelmesinin ardından Çin ortamı yumuşatmak için bir açıklama yaptı. ABD ve müttefikleri tatbikatlara son vermeli şeklinde bir ön açıklama geldi.

İki tarafta birbirine baskı yapıyor ve farklı hamleler ile psikolojik üstünlük sağlamaya çalışıyor.

donald trump abd kuzey kore
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu