40 metre tünel kazıp defineye bulamayan adam pişman olduğunu söyledi

Kahramanmaraş’ta ikamet eden ve yaşadığı evin altında 40 metrelik tünel kazdırarak define arayan, ancak bu arayışlarından şikayet edilmesi nedeniyle sonuç çıkaramayan Muharrem Eliaçık, pişman olduğunu söyledi.

40 metre tünel kazıp defineye bulamayan adam pişman olduğunu söyledi
40 metre tünel kazıp defineye bulamayan adam pişman olduğunu söyledi Kerem Çelik
Bu içerik 1167 kez okundu.

67 yaşında olan Kahramanmaraşlı vatandaş Muharrem Eliaçık, bir gece uykusunda gördüğü rüya üzerine harekete geçerek evinin altında kendisinin kısmeti olduğu söylenen defineye ulaşabilmek için 2 işçi tutup, bir sürüde ekipman alarak 11 ay boyunca kazı çalışması gerçekleştirdi. Geçen zaman zarfından 40 metre tünel kazdıran Eliaçık, defineye ulaşamadı. Kazı çalışmalarını sonuna kadar sürdürmekte niyetli olan, ancak şikayet edilmesi üzerine bırakmak zorunda kalan Eliaçık, çok pişman olduğunu belirterti. Defineni kendi kısmeti olduğunu söyleyen Eliaçık, pişmanlığının nedenini de kaza yapmak değil, defineyi kendisine çok görmeleri olduğunu kaydetti.

Kahramanmaraş'a bağlı Onikişubat ilçesi Saçaklızade Mahallesi'nde ikamet eden Eliaçık, rüyalarına giren bir şahsın, bir gece yine rüyasına gelerek kendisine evinin altında tünel kazmasını ve defineye ulaşacağını söylediğini iddia etti.

Rüyasından yola çıkarak defineyi bulma umuduyla 11 ay boyunca evinin alt katını tuttuğu 2 işçiye kazdıran Eliaçık, kazı çalışması sonucu çıkan hafriyatı da yine sahip olduğu evin bahçesine döktürdü.

KISMETİMİ BANA ÇOK GÖRDÜLER

1 yıla yakın bir sürede 40 metreyi aşkın derinlikte tünel kazdıran Muharrem Eliaçık, kazıdan haberi olan ve bilmediği şahıslar tarafından şikayet edildi. Kazı yaptırdığı evin kendisi üzerine tapulu olduğunu aktaran, defineye ulaşabilmek için şu ana kadar 10 bin TLnin üzerinde para harcadığını ve defineye ulaşmayan kazıyı yaptığına çok pişman olduğunu dile getirerek, "Rüya gördüm. Bir mübarek burayı gösterdi bize. Bu kısmet bize aitmiş. Yaptığıma pişmanım. Neden pişmanım? Çünkü bu benim kısmetimdi, bunu bana çok gördüler" ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş define Eliaçık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu