TSK'dan terör operasyonlarına ilişkin açıklama

Türkiye genelinde devam azim ve kararlılıkla devam eden terörle mücadele operasyonlarına ilişkin bilgilendirme amaçlı yazılı bir açıklama yapan TSK, son 1 hafta içerisinde 53 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

TSK'dan terör operasyonlarına ilişkin açıklama
TSK'dan terör operasyonlarına ilişkin açıklama Kerem Çelik
Bu içerik 346 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından operasyonlara ilişkin açıklamada, Hakkari/Şemdinli-Ortaklar’da, PKK militanları ile güvenlik güçlerinin sağladığı sıcak temasta, 5 teröristin, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 AT-4 roketatar, 3 RPG-7 roketatar, 10 el bombası ile birlikte etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Açıklamada, kaçmaya çalışan PKK'lılara yönelik gerçekleştirilen hava saldırılarında 12 teröristin daha etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Tunceli/Nazimiye’deki operasyonlar hakkında da bilgi verilen açıklama, güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 4'ü gri listede bulunan 9 teröristi, 1 keskin nişancı tüfeği, 1 Biksi makineli tüfeği, 6 Kalaşnikof ve 1 M-16 piyade tüfeği ile birlikte etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Çatışmanın ardından bölgedeki arama tarama çalışmaları sırasında 1 ev ve 7 sığınağın bulunduğu belirtilen açıklama, evlerde yapılan arama çalışmaları sonucunda, 1 RPG-7 roketatar, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 512 muhtelif fişek, 5 roketatar mühimmatı, 2 el bombası, 155 kilogram amonyum nitrat, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, 1 el dürbünü, 2 bin 483 kilogram gıda maddesi ve muhtelif malzeme ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Irak kuzeyi/Zap bölgesinde sürdürülen operasyonlarla ilgili olarak da 11 el yapımı patlayıcının (EYP) tespit edilerek imha edildiği aktarıldı. Açıklamada ayrıca, Şemdinli ilçesinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla saptanan PKK'lıların topçu atışları sonucu etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

TSK açıklamasında, Irak kuzeyi/Avaşin-Basyan bölgesinde, hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine eylem hazırlığı içerisinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla PKK'lılardan 8'inin  hava saldırılarıyla etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Açıklamada, Şırnak ve Hakkari bölgelerinde, keşif ve gözetleme araçlarıyla üs bölgelerine eylem hazırlığında oldukları saptanan 16 PKK'lının hava saldırılarıyla etkisiz hale getirildiği, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde ise Suriye’den Türkiye’ye sızmaya çalışan PYD/PKK mensubu 3 teröristin yakalandığı aktarıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri terörle mücadele ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu