Başbakan Yıldırım: Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz

Memleketi Erzincan'a ayak bastığı sırada kendisini havalimanında karşılayan vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, terörle mücadele konusuyla ilgili olarak, Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Yıldırım: Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz
Başbakan Yıldırım: Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz Kerem Çelik
Bu içerik 820 kez okundu.

Terörle mücadelenin amasız şekilde aynı azim ve kararlılıkla süreceğini dile getiren Yıldırım, FETÖ, PKK, DAEŞ, DHKP-C, PYD ismi ne olursa olsun hepsinin üstesinden geleceklerini belirterek, bayrak inmeyeceğini, ezan dinmeyeceğini, Türkiye bölünmez, bu milletin de yenilmez olduğunu söyledi. 

KEMALİYE DUTLUCA YOLUNUN TEMELİ YARIN ATILACAK

Açıklamalarını, memleketine yatırım yapılacağının müjdesini vererek sürdüren Başbakan Yıldırım, Erzincan'a yalnız gelmediğini, yine yeni yatırımlarla beraber geldiğini söyledi. Hemşehrilerine seslenerek Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin diyen Yıldırım, şehit haberlerini hatırlatak, şehitlerin yakınlarına başı sağ diledi. Terör örgütleri FETÖ, PKK, DAEŞ, DHKP-C, PYD'nin üstesinden geleceklerini kaydeden Yıldırım, Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceklerini vurguladı. Bu ülkenin bayrağını indirmeye hiçbir gücün yetmeyeceğini, bu ülke topraklarına okunan ezanları hiç kimsenin dindiremeyeceğini, Türkiye bölünmeye çalışanların başarısızlığa uğrayacağını belirten ve Türk milletinin yenilmez olduğunu söyleyen Yıldırım, yarın zamandır beklenen Kemaliye Dutluca yolunun temelini atacaklarının müjdesini verdi.

YERLİ OTOMOBİL TÜRK MÜHENDİSİNİN AKIL VE ALIN TERİ İLE ÜRETİLECEK

Daha önceki konuşmalarında hep söylediği "Yolları böldük vatandaşı birleştirdik" sözünü tekrarlayan Yıldırım, yolları bölselerde Türkiye'yi hiç bir güce böldürtmeyeceklerini herkesin bilmesini istedi. Konuşmasında yerli otomobil müjdesini de veren Yıldırım, kriz tellallığı yapanların, yapamayız diye konuşanların bundan sonra hiçbir mazeret bulamayacağını, yerli otomobilin Türk mühendisinin akıl ve alın teri ile üretileceğini sözlerine ekledi.

15 YILDA 20 BİN KM YENİ BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIK

Yerli otomobil alın teriyle üretileceğini bir kez daha vurgulayan Başbakan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: "15 yıldır ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalılıyoruz. AK Parti 15 yıldan beri 20 bin kilometre yeni bölünmüş yol yaptı. Milletimize hayırlı uğurlu olsun. TOKİ, 11 bin konut yaptı Erzincan'a. Mevcut hastanenin yanına 250 yataklı yeni bir blok yapılıyor. Yetmez, mevcut aşağıda merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline geliyor. Önümüzdeki sene de Kemah, İliç, Kemaliye'yi doğalgazla buluşturacağız." 

Binali Yıldırım Erzincan terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor