Şahan Gökbakar, restorasyon rezaletine tepki gösterdi

İstanbul Marmara Üniversitesi'nin Göztepe Kampüsü'nde yer alan Osmanlı Padişahı V. Murat'ın kullandığı Av Köşkü Hamamı'nda yapılan restorasyon çalışmasına ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar da tepki gösterdi.

Şahan Gökbakar, restorasyon rezaletine tepki gösterdi
Şahan Gökbakar, restorasyon rezaletine tepki gösterdi Kerem Çelik
Bu içerik 1022 kez okundu.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, 1864’te inşaası tamamlanan ve Osmanlı Padişahı V. Murat olarak kullanılan Av Köşkü Hamamı'ndan geriye kalan tek kalıntı sıvanıp boyanarak, pvc ile kaplandı. Restorasyon çalışması bittikten sonra daha önceki çalışmalarda olduğu gibi Köşk amacından çok farklı bir görüntüyle ortaya çıktı. Köşkün son halini gören ve restorasyon rezaletine bir yenisinin daha eklendiğine şahit olan ünlü ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla amacın dışına çıkan çalışmalara tepki gösterdi.

Tarihi mirasın sıradan bir bina haline getiren çalışmalara tepki gösteren isimlerden birisi de "Recep İvedik" karakteriyle tanıdığımız ünlü komedyen Şahan Gökbakar oldu. 

V.MURAT YAŞASA O DA TAKTIRIRDI KLİMA

Gökbakar konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

"Bu tarihi eser izbeliği, eli yüzü düzgün, tertemiz boyalı pvc pen doğramalı pleksi tavanlı bir binaya dönüştürenleri tebrik ediyorum. V.Murat’ın av köşkü hamamı falan dinlemeyiz biz. Restorasyon böyle yapılmadı mı anlamı yok ki, tarihi eser diye aslına uygun yapıp tuğla mı bıraksalardı… Yoooook önce sıvayı atacan astarını falan atıp pen dograma takacan ki ısı yalıtımı olsun… Klima takıldı diye laf oluyo, 2017’de klimasız bina mı olur? V.Murat yaşasa o da taktırırdı klima… 19.yüzyıldan kalma diye klimasız mı kalsın. 200 senedir bom bok duran izbeliği yep yeni pırıl pırıl yapanları tebrik edeceğinize hep eleştiri… Yani biraz iyi yapılanı güzel yapılanı takdir etmeyi öğrenin ya!"

Şahan Gökbakar V. Murat Av Köşkü Hamam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi