Almanya Skandallarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Almanya’ nın Köln kentinde organize edilen bir etkinlikte Türkiye’ nin yarısının ‘Ermenistan’ toprakları olarak gösterildiği, büyük bir skandala imza atıldı.

Almanya Skandallarına Bir Yenisini Daha Ekledi
Almanya Skandallarına Bir Yenisini Daha Ekledi Yağız Özgün
Bu içerik 472 kez okundu.

2017’ de yüksek seviyeye ulaşan Almanya ile Türkiye arasındaki diplomatik krizlere bir yenisi daha eklendi. Almanya’ nın Köln şehrinde Almanya Ermeni Piskoposluğu’ nun organize ettiği bir etkinlikte yer verilen haritada Türkiye’ nin topraklarının ve Kıbrıs’ ın Ermenistan toprakları olarak gösterildiği belirtildi. Söz konusu harita gündeme bomba gibi düşerken, özellikle resmi makamlarda çok ciddi seviyede rahatsızlığa yol açtığı belirtildi.

Almanya Ermeni Piskoposluğu tarafından ‘Ağrı Dağı’nın Sessizliği-Ermeni Kültürü ve Tarihi’ adlı 25. Yıl etkinliği düzenlendiği ve söz konusu skandal haritanın da bu etkinlik sırasında gösterildiği belirtildi. Büyük bir skandala yol açan harita üzerinde ise Türkiye topraklarının özellikle doğudan başlayarak batıya doğru önemli bir kısmı ile Kıbrıs adasının ‘Ermeni Yurdu’ şeklinde gösterildiğine dikkat çekildi.

Sosyal Medyada Büyük Tepki

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen etkinlikte meydana gelen bu skandal olaya ilişkin olarak özellikle sosyal medya platformlarında kullanıcıların sessiz kalmadığı ve bu olay için büyük bir tepki gösterdiği görüldü.

Almanya ile Türkiye Arasında Diplomatik Seviyede Kriz Yaşanıyor

2017 boyunca hem Almanya’ nın skandal kararları, açıklamaları ve yaşanan olaylar hem de Türkiye’ nin bu tip olaylara yönelik olarak Almanya’ ya karşı sert tutumu, iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin ciddi boyutta etkilenmesine yol açmıştı. Özellikle Avrupa Birliği ile arası her geçen gün açılan ancak uluslararası seviyede Avrupa Birliği’ nin böyle bir uzaklaşmaya henüz hazır olmaması dolayısı ile Almanya ile Türkiye arasındaki kriz tüm Avrupa genelinde yankı uyandırabileceği belirtiliyor.

Almanya Ermenistan skandal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu