​15 Üniversite Öğrencisi Bombalı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Kabil’de üniversite öğrencilerinin bulunduğu bir servis aracına gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda 15 üniversite öğrencisi hayatını kaybetti.

​15 Üniversite Öğrencisi Bombalı Saldırıda Hayatını Kaybetti
​15 Üniversite Öğrencisi Bombalı Saldırıda Hayatını Kaybetti Yağız Özgün
Bu içerik 453 kez okundu.

Afganistan’da başkent Kabil kentinde bulunan Mareşal Kasım Fahim Askeri Üniversitesi’ nin içerisinde bulunduğu servise yönelik olarak gerçekleştirilen intihar saldırısı sonucunda, serviste bulunan 15 öğrenci hayatını kaybetti. Doğrudan askeri öğrencileri hedef alan saldırının, bombalı intihar saldırısı olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

Afganistan’ da bomba yüklü araç ile gerçekleştirildiği belirtilen saldırıda 15 Afgan askeri yaşamını yitirdiğini belirten Afganistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü, başkent Kabil’ de mevcut olan askeri eğitim merkezine çok yakın bir lokasyonda 15 Afgan askerin söz konusu bombalı araç saldırısı sonucunda hayatını kaybettiği ve 4 Afgan askerinde yaralandığı açıklamasında bulundu.

Hedef Askeri Öğrenciler

Afganistan’ da Kabil kentinde bulunan Mareşal Kasım Fahim Askeri Üniversitesi öğrencilerinin içerisinde bulunduğu servis aracının hedef seçilerek, bomba yüklü araç vasıtası ile gerçekleştirilen bombalı intihar saldırısında 15 kişinin yaşamını yitirdiğinin belirtildiği bir açıklamada bulunuldu. Afganistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü, saldırganın üzerine yerleştirdiği bombayı, öğrencilerin içerisinde bulunduğu minibüse yaklaşarak patlatmak sureti ile saldırıyı gerçekleştirdiğini belirten bir açıklamada bulundu.

Kısa Süre Önce Cami Saldırısında  73 Kişi Ölmüştü

Afganistan geleninde son dönemlerde iyice artan terör olaylarının şiddeti, son 1 gün içerisinde 3 bombalı saldırı şeklinde kendisini gösterdi. Dünkü bombalı cami saldırısı sonucunda da camide bulunan 73 kişi hayatını kaybetmişti. Başkent Kabil’ de bulunan bir ‘Şii’ camisine giderek, burada üzerinde yerleştirilmiş olunan bombayı patlamadan önce, otomatik silah ile cami içerisini taramış ve daha sonra kendisini patlatmıştı.

Afganistan saldırı terör saldırısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu