Cep telefonu koleksiyonu için 170 bin Euro istiyor

Elazığ'da uzun yıllardır telefon tamiri yaparak geçimini sağlayan esnaf Cumali Koruyucu, 1000 adet cep telefonuyla oluşturduğu koleksiyonunu 170 bin Euro'ya satışa çıkardı.

Cep telefonu koleksiyonu için 170 bin Euro istiyor
Cep telefonu koleksiyonu için 170 bin Euro istiyor Kerem Çelik
Bu içerik 609 kez okundu.

Cep telefonu dünyada yayılmaya başladığı dönemlerde kendisini bu mesleğe veren ve uzun zamandır kendine ait dükkanda telefon tamiri ustası olarak hizmet veren Cumali Koruyucu, yıllardan veri biriktirdiği bir çok marka ve modelden oluşan 1000 adetlik cep telefonu koleksiyonunu on-line alışveriş sitesi üzerinden 170 bin Euro'ya satmak için ilan verdi. İlanın ardından gelen tekliflere değinen Koruyucu, bazı kesimlerin kendisi ile dalga geçtiğini, koleksiyona ilgi duyanların da pazarlık yaptığını ve ev, otomobil takası teklifini sunduklarını belirtti.

AKRABALARI TARAFINDAN DESTEK GÖRDÜ

2001 yılında Fransa'ya giden Cumali Koruyucu, burada yaşadığı dönemlerde koleksiyonerliğe ilgisini verdi. 2011 yılında yeniden Türkiye'ye dönerek memleketi Elazığ'a yerleşen Koruyucu, burada kendini yetiştirdiği alan olan cep telefonu tamiri üzerine bir iş yeri açtı. Koruyucu bu işletmede aynı zamanda saat ve küçük aletlerin tamirini de yapmaya başladı. 20011 yılında cep telefonu biriktirmeye başlayarak koleksiyon oluşturma kararı veren Koruyucu, para karşılığında satın aldığı telefonları tek tek koleksiyonuna eklerken, akrabaları tarafından destek için getirilen telefonları da koleksiyonuna dahil etti. 

1000 TELEFON İÇİN 300 BİN TL HARCADI

Aradan geçen 6 yıllık zaman diliminde tüm aksesuarlarıyla birlikte sorunsuz çalışan 1000 telefon biriktiren Koruyucu, tutkuyla başladığı koleksiyonerliğe ortalama 300 bin TL harcadı. Aşağı yukarı her markanın ilk çıkan modellerinden, az rastlanan modellerine kadar çok farklı cep telefonlarını koleksiyonuna dahil eden Koruyucu, koleksiyonunu İcadiye Mahallesi Balakgazi Caddesi üzerindeki dükkanında muhafaza ediyor.

350 BİN TL'LİK EV İLE TAKAS TEKLİFİ YAPILMIŞ

Cumali Koruyucu tarafından 6 yılda büyük bir özveriyle oluşturulan koleksiyon kısa bir süre önce bir on-line alışveriş sitesi üzerinden satışa çıkarıldı. 170 bin Euro istenen koleksiyon için yurt içinden  birçok kişinin aradığını dile getiren Koruyucu, çoğu zaman hakaret içerikli konuşmaların geçtiğini telefonlar aldığını belirtti. Koleksiyonuna ilgi duyanlar tarafından yüksek fiyat tekliflerinin de yapıldığını ifade eden Koruyucu, geçtiğimiz yıl 350 bin lira değerindeki bir evle takas etmek isteyen birisinin çıktığını kaydetti. Ancak bu teklifi yapan kişiye karşı güven oluşturamadı için teklifi geri çevirdiğini belirten Koruyucu, çek vermek isteyenlerin de olduğunu, nakit karşılığında koleksiyonunu satmak istediği için bu teklifi de geri çevirdiğini söyledi. 

'500 TL VEREYIM KARGO ÜCRETİNİ SEN ÖDERSİN'

Bu tekliflerin dışında kalanların ağırlıklı olarak dalga geçmek için yapıldığını ve bazen de işin hakaret boyutuna kadar taşındığını dile getiren Koruyucu, dalga geçilen tekliflere örnek olarak '500 TL vereyim kargo ücretini sen ödersin' teklifini gösterdi. Bu tür tekliflerle gelin kullanıcıları hemen engellediğini belirten Koruyucu, yıllarca emek verdiği koleksiyonu değerini veren birisinin almasını istediğini sözlerine ekledi.

PAZARLIK PAYI VAR

Koleksiyonunun hala satışta olduğunu kaydeden Cumali Koruyucu, kusursuz şekilde çalışan ve tüm aksesuarları bulunan 1000 cep telefonu için ciddi alıcıların çıkması durumunda pazarlık yapabileceğini söyledi.

Cep telefonu koleksiyonu koleksiyonerlik elazığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu