PKK karakola saldırdı: Hatay teyakkuzda!

Hatay Samandağ'da konuşlu bulunan Sahil Güvenlik Karakolu PKK'lı teröristler tarafından saldırıya uğradı. Karakolda görev yapan askerler beklemeksizin karşılık verdi. Teröristlerin saldırıdan sonra kaçtıkları belirtiliyor.

PKK karakola saldırdı: Hatay teyakkuzda!
PKK karakola saldırdı: Hatay teyakkuzda! Aydın
Bu içerik 434 kez okundu.

Olay Çevlik Mahallesi'ndeki Sahil Güvenlik Karakolu'nda akşam saatlerinde meydana geldi. Karakola, Amanos Dağları'nın eteklerinde bulunan ormanlık araziden PKK mensubu teröristler tarafından ateş açıldı. Karakolda görevli askerler beklemeksizin karşılık verdi.

Saldırıda ölü ya da yaralı bulunmazken, olay mahaline takviye güvenlik ekipleri intikal etti. Teröristlerin kaçış güzergahı da abluka altına alınırken, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, bir askerin omuzundan hafif şekilde yaralandığı belirterek, Samadağı İlçesi'nde konuşlu olan Sahil Güvenlik Komutanlığı Karakolu'na roket saldırı düzenlendiğini belirtti.

Kaymakam Çelik, kendisinin de bölgede olduğu kaydetti. 

PKK mensubu teröristlerin yakalanmaları için bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, Kapısuyu Mahallesi - Sahil yolu güvenlik güçleri tarafıdan araç ve yaya geçişine kapatıldı.

Bunun yanı sıra bölgede ambulansların da olduğu kaydedildi.

 

Hatay Samadağ Sahil Güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu