Google Store sadece kendi ürünlerini satacak

Google Store'un, şirketin yeni Pixel cihazlarına ait olması kararlaştırıldı. Buna göre Google artık birçok ürünü raflarından kaldıracak.

Google Store sadece kendi ürünlerini satacak
Google Store sadece kendi ürünlerini satacak Aydın
Bu içerik 673 kez okundu.

Donanımda pazarında elini güçlendiren Google, ilerleyişine radikal kararlar alarak devam ediyor. HTC Ar-Ge departmanının desteğini de arkasına alan Google, Pixel 2 için düzenlenen tanıtımda aksesuar modellerini açıkladı. Tanıtım ardından mağazalarında önemli değişikliğe gitme kararı alan Google, Google Store'da sadece Pixel ürünleri ile bu ürünlerin aksesuarlarını satmaya karar verdi. Geçtiğimiz yıllarda üretici ortakların da Google için ürettiği ürünleri mağazasında sergileyen teknoloji devi, bu ürünleri raflardan kaldırmaya karar verdi.

ANDROID WEAR DA KALDIRILDI

Müşteri tarafından pek ilgi görmeyen Android Wear saatlerin de Google Store'dan yeni politika gereği kaldırıldığı duyuruldu. Neden olarak saatlerin Google tarafından üretilmemiş olması gerekçe gösterildi. Google'ın sanal mağazası Google Store'un Android Wear sekmesinde en son LG üretimi olan Watch Sport ve Watch Style adı ile satışa sunulan saatler bulunuyordu.

Google, Chromebook ürünlerini de sanal mağazasında kaldırırken, yalnızca Pixelbook satışı yapılacağı belirtildi.

 

Google Store Android Wear Chromebook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor