Japonya Başbakanı Abe'den 18 milyar Dolarlık yeni teşvik paketi

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, eğitim ve çocuk bakımı hizmetlerine yönelik 18 milyar Dolarlık kamu harcama paketi projesini açıkladı.

Japonya Başbakanı Abe'den 18 milyar Dolarlık yeni teşvik paketi
Japonya Başbakanı Abe'den 18 milyar Dolarlık yeni teşvik paketi Kerem Çelik
Bu içerik 420 kez okundu.

Japon lider Abe, Pazartesi günü verdiği demeçlerde eğitime daha kolay ulaşım sağlamak ve çocuk bakımı hizmeti veren noktalarında harcanan zamanı en aza indirmek için 18 milyar dolarlık harcama paketi hayata geçirmek istediğini dile getirdi.

Shinzo Abe, bahis konusu özendirme paketinin ayrıntılarını 2017 yılı bitmeden netleştirmek istediğini söyledi. Abe'nin projesine göre; yaşları 3 ila 5 arasında değişen çocukların okul öncesi eğitimi parasız olacak ve ekonomisi zayıf olan ailelere 2 yaşından küçük çocuklarının bakımı konusunda kaynak oluşturulacak.

Japon lider, demecinde amme harcamaları ile amme maliyesini olumlu yönde düzeltme arasında balans şartları hazırlamanın mühim olduğunu ifade etti. Doğu Asya ülkelerinden birisi olan Japonya, bayındır piyasalar içerisinde en fazla amme borç yükü olan devletlerden birisi. Uluslararası Para Fonu'na (IMF) göre; Japonya'nın borç yığımı GSYİH'sine nispetle ortalama yüzde 240 seviyesinde.

Japonya Shinzo Abe teşvik paketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi