MHP bir istifa depremi daha: 69 kişi istifa etti

Her geçen gün güç kaybettiği düşünülen Milliyetçi Hareket Partisi'nin Balıkesir teşkilatında 69 kişi istifa etti.

MHP bir istifa depremi daha: 69 kişi istifa etti
MHP bir istifa depremi daha: 69 kişi istifa etti Kerem Çelik
Bu içerik 670 kez okundu.

Son yapılan genel seçimde barajın hemen üstünde bir oy alan ve halk oylamasında 'EVET' safında yer alan MHP'de istifa depremleri yaşanmaya devam ediyor. Tabanı ve yönetimi arasında fikir ayrılığı olduğu, bu yüzden de güç kaybettiği düşünülen partinin Balıkesir'e bağlı Savaştepe İlçe teşkilatında 69 kişi istifa etti. İstafa eden isimler arasında eski ilçe başkanları ile 2 belediye meclis üyesinin de yer aldığı bildirildi.

ÜLKÜCÜ HAREKETİN BAŞA GELMESİ İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPTIK

Toplu istifa kararı alarak istifa dilekçelerini Savaştepe İlçe Seçim Kurulu'na veren MHP teşkilatı adına açıklamayı Abdullah Ceylan yaptı. MHP yönetimi tarafından feshedilen ilçe yönetiminin kurul başkanı olan Abdullah Ceylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Mensubu bulunmuş olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi'nin artık milliyetçi, ülkücü çizgiden uzaklaşmış olduğunu üzüntüyle izlemekteyiz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi'nin, ülkücü hareketin iktidar olması için maddi ve manevi her türlü fedakarlıkta bulunduk. Delegeyi hiçe sayan, 800 delegenin iradesini görmeyen, nereye, nasıl ve ne şekilde hizmet ettiği bilinmeyen bir Genel Başkan'ın arkasından gitmek, biz ülkücülerin Türk Milleti'ne yapabileceği en büyük ihanettir. Bizler bu ihanetlere ortak olmamak ve yine bu ihanetlere dur demek için Milliyetçi Hareket Partisi Savaştepe İlçe Teşkilatı'ndan 69 üye istifa ediyoruz."

MERAL AKŞENER'İN KADROSUNA KATILACAKLAR

Ceylan açıklamasında ayrıca, istifalarını veren isimlerin siyasi yaşamlarına Meral Akşener'in kuracağı yeni siyasi partide devam edeceğini belirtti.

mhp Savaştepe İlçesi Balıkesir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi