Rus denizaltıları İdlib'deki muhalif güçleri vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, iç savaşın devam ettiği Suriye'nin Türkiye sınırına en yakın kentlerinden birisi olan İdlib'i denizaltılarıyla vurduklarını duyurdu.

Rus denizaltıları İdlib'deki muhalif güçleri vurdu
Rus denizaltıları İdlib'deki muhalif güçleri vurdu Kerem Çelik
Bu içerik 456 kez okundu.

Suriye'de devam eden iç savaşta aktif rol oynayan ülkelerden birisi olan Rusya, Akdeniz'e indirdiği denizaltılarıyla bugün İdlib'i vurdu. Açıklama Rusya Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Rus Interfax haber ajansının geçtiği habere göre, Rus denizaltıları Suriye'nin İdlib kentindeki muhalif güçlere füze atışı yaptı.

Suriye’deki mütarekenin güvence veren ve bunun gerçekleşmesini gözeten  Türkiye, İran ve Rusya, Kazakistan’ın başkenti Astana’da altıncısı organize edilen Suriye görüşmeleri toplantısında, Türkiye sınırına en yakın Suriye kenti olan İdlib’te kurulması amaçlanan çatışmasızlık mıntıkası üzerinde anlaşmaya varmıştı. 14-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen görüşmelerde, güvence veren 3 ülkenin askeri güçlerinin, Esad birlikleri ile muhalif kesimler arasında yaşanması ihtimal çatışmayı önlemek adına bölgede mevzilenmesine karar verilmişti. Bölücü terör örgütleri İŞİD, El Kaide ve El Nusra anlaşmanın dışında bırakılmıştı.

İdlib Suriye denizaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi