Fatih Terim, TFF'den alacaklarını istedi

Türk Milli Takımı'ndaki görevine son verilen deneyimli futbol adamı Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'na ihtarname çekerek kalan 1 yıllık alacağı olan 3.5 milyon Euro'yu istedi.

Fatih Terim, TFF'den alacaklarını istedi
Fatih Terim, TFF'den alacaklarını istedi Kerem Çelik
Bu içerik 366 kez okundu.

Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli teknik direktörlerden birisi olan Fatih Terim, 4 yıl önce getirildiği Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden Alaçatı'da karıştığı kavga nedeniyle TFF yönetimi tarafından alınmıştı. Sözleşmesinin tamamlanmasına 1 yıl kala görevine son verilen Fatih Terim, 1 yıllık alacağı olan 3.5 milyon Euro'yu avukatı aracılığıyla TFF'ye ihtarname çekerek istedi.

64 yaşındaki futbol adamı Türkiye Futbol Direktörlüğü görevine getirildiği 2013 yılından itibaren yıllık ücret olarak pirimler hariç 3.5 milyon Euro kazanıyordu. Sözleşmesinin son bulmasına 16 ay kala görevine son verilen Terim, 1 milyon Euro'dan vazgeçerek TFF'den 12 aylık alacağı olan 3.5 milyon Euro istedi.

Son günlerde ismi İran kulüpleriyle anılan Fatih Terim ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 26 Temmuz Çarşamba günü bir görüşme yaparak tazminat konusunda 3.5 milyon Euro üzerinden sözlü olarak anlaşma sağlamıştı. Resmiyete dökülmeyen anlaşmanın üzerinden geçen iki aylık zaman zarfından ödeme almayan Fatih Terim, alacaklarını tahsis edebilmek adına avukatı aracılığıyla TFF yönetimine ihtarname çekti.

Fatih Terim Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi