21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra polis olma hayaliyle başvuruların açılmasını bekleyen ve başvuru kriterlerini merak eden öğrencilere müjdeli haber, bugün Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Polis Akademisi resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla geldi.

21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı! Kerem Çelik
Bu içerik 545 kez okundu.

Polis memuru adayları için eğitim merkezi başvuruları 25 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve 06 Ekim 2017 tarihinde sona erecek. Polis olmak isteyen adaylarda aranan koşulların da belirtildiği Polis Akademisi açıklamasında,  21. dönem eğitimi için alınacak öğrenci sayısı da duyuruldu. Lisans ve ön lisans mezunlarının başvuruda bulunabileceği POMEM için yeni dönemde lisans eğitimini tamamlayan 1000 kadın ile 10 bin erkek, ön lisans eğitimini tamamlayan 200 kadın ile 1800 erkek öğrenci alımı gerçekleştirilecek.

Toplam 13 bin öğrenci alımı yapılacak POMEM'e öncelikle  ön başvuru belirlenen tarihler arasında Polis Akademisi "www.pa.edu.tr" adresli internet sitesinden yapılacak.

21. dönem başvurularında POMEM'e kabul edilecek adayların yemek, barınma ve sağlık harcamalarının, Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacağı bilgisi verilen açıklamada, sınava giriş şartları, sınav tarihi ve diğer bilgilerin, Polis Akademisi'nin resmi internet sitesi olan "www.pa.edu.tr" üzerinden duyurulacağı kaydedildi.

EGM bünyesindeki Akademi'nin internet sayfasında yaptığı duyuruda POMEM için gerekli kriterler şöyle aktarıldı:

'' 31 Aralık 1988 tarihi ve sonrasındaki yıllarda doğan (29 yaşını doldurmamış olmak) lisans veya önlisans mezunu T.C. vatandaşı olanlar.

2016-17 KPSS'den minimum 60 puan alan lisans mezunları ile, 2016 KPSS'den minimum 70 puan alan önlisans mezunları.

Kadınlar polis adayları için 1.62, erkek adaylar için 1.67 boyundan kısa olmayanlar

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, 

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.''

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS Lisans türünden en az 48, 2016 yılı içinde yapılan KPSS Ön Lisans puan türünden 56 puan almış olmak, (EmniyetTeşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır),

 

pomem Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi