Ünlü haber sunucusu Nevşin Mengü CNN Türk'teki görevinden istifa etti!

Televiyon kanalı CNN Türk'ün akşam haberleri kuşağını sunan ünlü haber sunucusu Nevşin Mengü görevinden istifa ederek CNN Türk'e veda etti.

Ünlü haber sunucusu Nevşin Mengü CNN Türk'teki görevinden istifa etti!
Ünlü haber sunucusu Nevşin Mengü CNN Türk'teki görevinden istifa etti! Kerem Çelik
Bu içerik 445 kez okundu.

Nevşin Mengü'nün CNN Türk'e vedasını ünlü gazeteci Uğur Dündar kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

Dündar, Mengü'nün istifa ettiği bilgisini şu ifadelerle duyurdu: ''Sağlam kişiliğine uygun davranış sergileyen haber sunucusu Nevşin Mengü televizyon kanalı CNN Türk'teki görevinden istifa ederek ayrıldı.'' Dündar ayrıca, bu istifanın Mengü'nün çalışma yaşamına onurlu bir sayfa olarak ekleyeceğini belirtti.

Gazeteci Uğur Dündar, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, CNN Türk spikeri Nevşin Mengü'nün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Dündar istifayı şöyle duyurdu;

''Değerli haberci Nevşin Mengü sağlam kişiliğine uygun davranışla CNN Türk’ten istifa etti. Böylece meslek siciline onurlu bir sayfa ekledi…''

Uğur Dündar'ın açıklamalarının ardından kişisel Twitter hesabı üzerinden bir tweet paylaşan Nevşin Mengü istifa ettğini doğruladı.

Nevşin Mengü Twitter hesabından kanaldan ayrıldığını, "Severek ayrıldık :) olur bazen öyle. Hayırlısı olsun" mesajıyla paylaştı.

NEVŞİN MENGÜ HAKKINDA KISA BİLGİ

Siyaset adamı Şahin Mengü'nün kızı olan Nevşin Mengü, 1982 yılında Başkent Ankara'da gözlerini dünyaya açtı. İlk okuldan başlayarak lisans eğitimene kadar Ankara'da devam eden Mengü, yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi'nde tamamladı.

Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan Mengü, 2005 yılında KanalTürk ile Televiyonculuk mesleğine başladı. Sırasıyla HaberTürk, One Ajans, RTÜK ve Hürriyet'in ardından 2011 yılında DYH grubunun CNN Türk ve Kanal D kanallarında haber sunucusu olarak 6 yıl çalıştı.

Nevşin Mengü Uğur Dündar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi